Sleduj nás

Joshua už má domluvené další dva zápasy, Wilder i Fury musí prozatím počkat

Joshua už má domluvené další dva zápasy, Wilder i Fury musí prozatím počkat

Sotva si Anthony Joshua vybojoval své čtyři pásy zpátky (IBF, IBO, WBA a WBO), tak ho hned dvě organizace ženou k povinným obhajobám. A jelikož by watfordský rodák rád udržel svou sbírku kompletní, proto si na rok 2020 už s předstihem připravil bojové plány.

„Chci mluvit s IBF a WBO, abychom se dohodli na nějakém termínu. Zápasům jsme otevřeni, pouze se musíme domluvit, kdo bude první,“ reagoval šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn.

Potíž v tomto bodě hraje zejména časový limit. Obě organizace by rády viděly souboj v první polovině roku 2020. Joshua tak stihne jeden pás obhájit a druhý bude muset uvolnit. Na podzim si ho ale vybojuje zpátky.

„Chceme se domluvit, aby IBF bylo na jaře jako první, poté bychom si rádi na podzim dali sjednocující duel o titul WBO,“ potvrzoval Joshuův manažer, který momentálně vyjednává podrobnosti.


Povinným vyzyvatelem z řad IBF je nyní Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO), jenž se aktuálně nese na vlně osmi výher. Zdali vše půjde plánu a „AJ“ obhájí, pak by se postavil proti vítězi duelu mezi Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO) a Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO), kteří si to rozdají o Joshuův uvolněný titul WBO. Na podzim roku 2020 by byla sjednocující bitva vítězů těchto dvou zápasů.


Další články