Sleduj nás

Karlos Vémola - životopis, instagram, děti, zvířata, auto, dům

Karlos Vémola - životopis, instagram, děti, zvířata, auto, důmFOTO: OKTAGON MMA

Karel Vémola se narodil 1. července 1985 (věk: 37). Nejlepší a nejznámější český bojovník smíšených bojových umění (MMA), také bývalý kulturista, zápasník a člen Sokolu. Jako první Čech se podíval do UFC, kde zvládl i několik zápasů.

Je držitelem několika titulu ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích. Přezdívá se mu Terminátor a momentálně působí v organizaci Oktagon MMA. Jeho manželka je Lela Ceterová.

Přinášíme kompletní informace, zápasy, statistiky, životopis a vše o tom, jak dnes „Terminátor“ žije.


Karlos Vémola - MMA kariéra, práce, kulturistika

Karlos Vémola bydlel dlouhou dobu v Anglii a než odešel do zahraničí, žil v Liticích nad Orlicí. Jako první se začal věnovat kulturistice v Žamberku, proto dnes disponuje obrovskou silou, z té těží hlavně v boji na zemi.

Už v šesti letech začal se zápasem, přesněji dělal řeckořímský zápas. Kvůli kulturistice pak odešel do Anglie, kde měl lepší podmínky než v Česku. Přál si být profesionální kulturista a brzy poznal, že cvičení v Anglii je na úplně jiné úrovni.


Netrvalo dlouho a Vémola se registroval ve Velké Británii i do soutěže. Jeho příprava trvala měsíce, ale kvůli pozdě podané přihlášce ho nezaregistrovali do kategorie 21 let. Musel tak přejít rovnou do mužů, kde následně celou soutěž vyhrál, a právě to nastartovalo jeho kariéru. Následně ho už pořadatelé nikdy nechtěli registrovat do junioru, tak s kulturistikou nadobro skončil.

Karlos Vémola a jeho práce vyhazovače v Anglii

V posilovně si dokázal vytvořit různé známosti a začal také pracovat jako vyhazovač na dveřích. Tenkrát ještě vážil 115 kilogramů a pracoval v klubu, kde byly každou noc problémy, jelikož ho navštěvovali zápasníci MMA.

Při řešení jednoho konfliktu dokázal vyhodit několik chlapů a následně dostal nabídku, aby si přišel vyzkoušet MMA. Život tehdejšího Karlose se tedy skládal pouze z posilovny, MMA a práce vyhazovače. Peníze tak tenkrát stačily sotva na uživení. Další problémy přišly, když musel na půl roku do vězení. Spekuluje se, že neodváděl daně.


Karlos Vémola - mma zápasy, statistiky, bilance

Svuj profesionální debut v MMA zaznamenal v roce 2008. Rychle nabyl neporažený rekord 7-0, kdy zápasil v anglických organizacích Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA.


Karlos Vémola v UFC

V dubnu 2010 podepsal Vémola smlouvu s Ultimate Fighting Championship a debutoval na UFC 116 proti Jonu Madsenovi. Tento boj prohrál na body. Po tomto zápase přestoupil o kategorii níže a na UFC 122 porazil Setha Petruzelliho v prvním kole TKO. 14.8.2011 na UFC Live: Hardy vs. Lytle nastoupil proti nováčkovi Ronny Markesovi, se kterým prohrál na body.

Po tomto zápase si zlepšil chuť hned 5. května 2012 proti Miku Massenziovi na UFC on Fox 3 Diaz vs. Miller. Poté však dvakrát prohrál na submisi proti Francisovi Carmontovi na UFC on Fuel TV 4 Munoz vs. Weidman a proti Caiovi Magalhaesovi na UFC on Fuel TV 10 Nogueira vs. Werdum. Tyto dvě porážky znamenaly Karlosův konec v UFC.

Když skončil v UFC, začal střídavě zápasit v Česku a v Anglii. Za cíl si dal brzký návrat zpět do nejlepší organizace. Následovala vítězná série zápasů, kterou ukončil až Jack Hermansson. V tomto duelu navíc Karlos utrpěl nepříjemné zranění ruky.

Vémola - kariéra po zranění a Oktagon MMA

Po zápase se Švédem Jackem Hermanssonem, ze kterého si odnesl zlomeninu ruky, začal silně přemýšlet nad ukončením kariéry. Lékařské vyšetření však ukázalo, že jeho zranění není natolik vážné. Karlos se vrátil zpět do klece už po jednom roce od tohoto zranění a svého soupeře Dritana Barjamaje porazil za necelé dvě minuty.

7. prosince 2017 v O2 areně došlo k zápasu proti Petrovi „Píno“ Ondrušovi, zápasníkovi K-1. Spory mezi těmito aktéry byly velmi diskutované. Vémola porazil Ondruše v prvním kole a po tomto zápase podepsal dlouhodobější kontrakt s organizací XFN.

Jenže organizace XFN zanikla a Petr Kareš nesplnil závazky vůči bojovníkům, proto přešel Vémola pod hlavičku organizace OKTAGON MMA. Tam zvládl už mnoho zápasů, jediný prohrál 9. listopadu 2019 s Attilou Véghem. Od té doby nesl výhry. Václava Mikuláška i Milana Datelinku zvládl ukončit v prvním kole.

Karlos Vémola život dnes - manželka Lela Ceterová, dům Vémoland a Zoo Plasy

Společné se svou první ženou má dvě děti. Vémola žije střídavě v Londýne a v Praze. Jeho koníčkem je chov velkého množství druhu vzácných motýlu a ryb, převážně žraloku. Pyšní se i svým psem za čtvrt milionu korun a také krokodýlem, kterého koupil pro svého syna. Aktuálně chová i lva.

Jeho manželka je Lela Ceterová, se kterou se v roce 2020 na chvíli rozešel. Následně se ale dali opět dohromady a podle sociálních sítí to vypadá na klidný život v přepychu. S Lelou má nyní už také dvě děti.

Společně s ní vydělává pomocí Instagramu, kde je aktivní. Prodává své oblečení, voňavky, alkohol a provozuje domácí ZOO. Vémola se stal nejpopulárnějším bojovníkem československé scény a momentálně se snaží vytáhnout Attilu Végha k odvetě. Tomu se však narodilo dítě a do tvrdší přípravy zatím nenaskočil.

Vstupné do Vémolandu (Zoo Plasy) je prý 10 000,- Kč, trénink u Karlose doma pak vyjde na 5 000,- Kč. V obou případech se každopádně jedná o obrovský zážitek.

Karlos Vémola a jeho film Karlos (2024)

Karlos Vémola vydal také v roce 2024 svůj film. Na video se můžete podívat níže.


Další články