Sleduj nás

Pavol Neruda - hlava organizace Oktagon MMA a podnikatel ze Slovenska: životopis, práce, vek, minulost


Za organizací OKTAGON MMA nestojí pouze Ondrej Novotný, ale jeho spolecníkem je i méne nápadný Pavol Neruda. Ten sice nevystupuje tolik pred kamerami, ale své silné slovo v OKTAGONu má. Prinášíme životopis, informace, vek, podrobnosti, jeho minulost a zajímavosti.

Témer 38letý Pavol Neruda, pod puvodním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. V mládí delal práce vyhazovace v klubech, plavcíka na koupališti, pozdeji našel zálibu ve fotografování. Po spojení s Ondrejem Novotným a založení organizace OKTAGON MMA nemá príliš volného casu a vetšina jeho príjmu jde tak logicky z bojových sportu.

Pavol Neruda je spolumajitel organizace OKTAGON
Kdo je Pavol Neruda, pravé jméno Šipkovský?
Jako spoluzakladatel organizace Oktagon MMA zažívá Pavol Neruda neobycejný príbeh. Po devíti mesících života celého projektu odmítl dva miliony eur!

Dnes už není žádný tajemstvím, že za vznikem a budováním respektované znacky Oktagon MMA stojí Ondrej Novotný a Pavol Neruda. Byl to práve Neruda, který vybudoval základy, na kterých mohli spolecne s ceským moderátorem a komentátorem postavit kvalitní organizaci. Podívejte se na celý príbeh a životopis Pala Nerudy.

Pavol Neruda (vek: 38 let), pod puvodním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. Zacínal v divadle, kde se jeho umelecká duše rozvíjela naplno. Krome toho, že úspešne vystudoval obor historie na vysoké škole, se vášnive venoval fotografování, které se pozdeji stalo jeho hobby i prací v jednom. Umelci casto a rádi vystupují pod ruznými prezdívkami a taktéž Palo používal nickname, který zasadil do názvu své firmy Pavol Neruda Photography.

Netrvalo dlouho a touto prezdívkou ho zacali oslovovat i kamarádi. Prezdívka Neruda se tak pro slovenského podnikatele zacala využívat i v bežném živote podnikatele. Spoluzakladatel Oktagonu se venoval i práci vyhazovace a ochranky celých osm let, pricemž potkával ruzné lidi.

Zacal cítit, že práve fighteri a zápasníci jsou lidé, kterí ho imponují a zároven se zacal zajímat o bojové sporty. Netrvalo tak dlouho a v bratislavském gymu OFA zacal fotit a natácet samotné bojovníky, zajímal se o jejich životní príbehy a motivaci, která je pohánela vpred. Díky tomuto spojení tak vznikaly první dokumenty a filmy z prostredí slovenského MMA. Projekt nesl název MMA za oponou.

Ctižádostivost Nerudu motivovala k tomu, aby MMA dostal do televize. Cestou k divákum mela být reality show, která by dala sportovním fanouškum nový zážitek. Už v tu chvíli probíhaly první debaty s Ondrejem Novotným o spojení sil pri propagaci projektu. Srdce Oktagonu MMA zacalo bít.

Oktagon vznikl v roce 2016, o rok pozdeji hlásila svuj príchod i spolecnost XFN s Petrem Karešem a André Reindersem. Po devíti mesících existence projektu Oktagon, na který si vzali Novotný s Nerudou úver, prišla atraktivní nabídka od Honza B., který vytáhl neskutecnou sumu a chtel firmu prebrat. Jednalo se o dva miliony eur. Ondrej a Palo se však rozhodli verit v budoucnost znacky, která se rozbíhala a tuto lákavou možnost odmítli, pricemž ji využila práve konkurencní XFN.

 

Pavol Neruda, práce, konícky, životopis
Po práci vyhazovace Neruda obchodoval na burze, kde si prý dokázal vydelat na život. Získal zálibu ve fotografování, které mu prineslo další solidní príjem. I když v organizaci OKTAGON není videt jako Ondrej Novotný, stará se o kompletní chod a marketing. Vydelané peníze nyní investuje do nemovitostí a podílel se na založení nekolika predních kadernictví.Minulost konkurencní organizace XFN
V roce 2018 se organizace XFN s OKTAGONem pretahovala a nutno uznat, že XFN melo lépe našlápnuto. Petr Kareš prý ale neplnil závazky a vuci partnerum sliboval nemožné. Cestu do záhuby odstartoval presun Terminátora do OKTAGONu. XFN se následne odmlcelo (skoncilo), dle dostupných informací zbyly pouze dluhy a pohledávky, padlo i nekolik trestních oznámení. Na Instagramu jsou však stále aktivní.