Sleduj nás

Ondřej Novotný, majitel a promotér organizace OKTAGON MMA

Ondřej Novotný, majitel a promotér organizace OKTAGON MMAFOTO: OKTAGON MMA

Tou nejvýraznější osobností na československé bojové scéně je bezpochyby Ondřej Novotný. Dříve televizní komentátor a fanoušek bojových sportů založil vlastní organizaci Oktagon MMA, která nyní trhá rekordy ve sledovanosti.

OKTAGON MMA je nejlepší organizace na tuzemské scéně, pravidelně pořádá galavečery MMA, v posledních měsících byly k vidění i postojářské disciplíny. Kdo je Ondřej Novotný? Přinášíme informace, životopis a podrobnosti o „tátovi českého MMA“.

Ondřej Novotný a jeho manželka Renata Langmannová

Ondřej Novotný je tou nejvýraznější osobností na české scéně. Momentálně moderuje porad a reality show Survivor 2024, který se natáčí v Dominikánské republice. V jeho práci pro Oktagon MMA to samozřejmě nebrání, mohli jsme vidět, že se vrátil i na další akci Oktagonu, kde diváky celým večerem provázel.

V roce 2021 vznikla nová organizace Real Fight Arena (RFA), která hodlá Oktagonu konkurovat. Zatím se to spíše nedaří. Je ale realitou, že zatím přetáhla několik bojovníku, kterým slíbila vyšší platy a splnila všechny podmínky. Novotný ale nezaspal a s Oktagonem už expandoval do Německa a Anglie.

Kdo je Ondřej Novotný?

Jistě vám něco říká reality show Robinsonův ostrov, kde Novotný provázel diváky celou touto show. Tuto dobu ale taktéž komentoval bojové sporty a pořadatelé si ho začali objednávat na moderování galavečerů v Česku i Slovensku.


Jednou dokonce moderoval i konkurenční galavečer XFN, kde se s kariérou loučil Ondřej Spejbl Hutník. Zkušenosti nasbíral komentováním galavečerů UFC na televizním programu NOVA SPORT. Kolegu mu vždy dělal populární trenér André Reinders.

Ondrej Novotný: životopis, věk, charakter, práce

Vzhledem k tomu, že Ondřej Novotný vystupuje před televizními obrazovky dlouhá léta, nemá sebemenší problém uvádět jakýkoliv pořad. Když se spekulovalo o tom, kdo bude hlavní postavou, moderátorem a mluvčím OKTAGONu MMA, volba byla jasná.


Mnoho partnerských projektů si spolupráci přímo s Novotným chválí a několikrát bylo veřejně prohlášeno, že je na něj vždy spoleh a svou práci dělá také vždy na 100 %. To by vysvětlovalo, proč je hlavní tuzemskou MMA tváří.

Novotný letos dovrší věku 46 let (14. června 1977) a měří bezmála dva metry. Jeho manželkou je Renata Langmannová, v roce 2020 se jim narodila první dcera.

Hlavní práce je již zmiňovaný OKTAGON MMA, každý týden nám ale točí různé podcasty. Nejznámější je urcite MMA LETEM SVETEM. Novým pořadem je třeba KUDY BEŽÍ ZAJÍC, který se zaměřuje na fotbal. V posledních letech se také podílel na otevření několika Barber shopů, investicích a dalších projektech.

Ondřej Novotný - Survivor 2024 a televize

Ihned po škole začal Ondrej Novotný komentovat různá sportovní odvětví. Pod křídla si ho tehdy vzala stanice EUROSPORT. Netají se láskou k tenisu, několikrát jsme ho mohli zahlédnout na tribunách velkého grand slamu. Dostal se tak k Australian Open, které jako nováček překvapivě skvěle komentoval. Televize následně hledala komentátora pro box a Novotný se chopil další velké výzvy.


Ani po sportovním hledisku nezaostával. Dlouhé léta se věnoval házené, následně si zkusil i thajský box. Prošel si i kempem v Thajsku, kde trénoval s místními šampiony. I když je mu nyní pres 45 let, sport je jeho každodenní zálibou. Dává přednost jízdě na kole, zůstal i u boxu. Několikrát byl spatřen na tréninku K1 v Brně u legendárního Tomáše Hrona.

Moderování reality show Robinsonův ostrov nebyla konečná. Aktuálně se dnes podílí na pořadu Survivor 2024, který moderuje. Do soutěže také v minulosti přinesl Gábora Borárose, se kterým se dobře znají z prostředí MMA. Ten ale soutěž kvůli zranění vzdal.

Kde sledovat turnaje Oktagon a Novotného?

Všechny galavečery organizace Oktagon MMA můžete sledovat prostřednictvím sázkových kanceláři. Tipsport je momentálně předním partnerem celého Oktagonu a vysílá každý jejich turnaj živě. Pokud kliknete zde, můžete sledovat zápasy live.

Ondrej Novotný: úspěchy a zajímavosti

Jako komentátor měl čest komentovat zápasy fotbalové Ligy mistru. Jako promotér pak dokázal s MMA vyprodat Štvanici v Praze, což není na denním pořádku. Vyprodat tento legendární ostrov se podařilo téměř po třiceti letech.

Následně si však stanovil ještě vyšší cíle a při zápase Karlos Vémola vs. Attila Végh vyprodal doslova k prasknutí celou O2 arenu. V době COVID-19 dostala organizace OKTAGON MMA výjimku a placené PPV přenosy si pravidelně pořizuje tisíce diváku.

Novotný si ve svém živote prošel mnohým. V mládí žil s rodiči přes rok v Řecku, následně se přesunul do USA, kde dělal jako uklízeč kina. Zajímavostí je, že se nyní netají tím, že přímo nesnáší domácí práce. S první manželkou, kterou byla miss Lucie Švarcová, má dceru, ta nyní ale žije ve Francii a je plnoletá.

Nyní žije život naplno a my se můžeme těšit, co nám skvělá organizace OKTAGON MMA ještě přinese. At už je váš názor na Ondřeje Novotného jakýkoliv, československá scéna MMA mu může za zpopularizování děkovat a k tomu se přidává samozřejmě i redakce Top-Fight.cz.


Další články