Sleduj nás

Další šok ve Furyho táboře. Zápas s Ruizem nedopadl, ale už se řeší nový soupeř

Další šok ve Furyho táboře. Zápas s Ruizem nedopadl, ale už se řeší nový soupeřFOTO: TOP RANK

Pokud se někdo začal těšit na duel mezi Andym Ruizem a Tysonem Furym, toho musíme zklamat, ani k tomuto scénáři nedojde.

Už je to skoro jako nějaké prokletí, které brání fanouškům, aby se dočkali dalšího bojového vystoupení slavného Gypsyho Kinga, který ještě nedávno přemýšlel na důchodem. Vyšel z něho ovšem s vidinou, že lidem doručí několik velkých bitev, ani jedna z nich ale zatím nepřišla.

Úřadující šampion těžké váhy federace WBC byl prvně spojován s duelem s Oleksandrem Usykem, jenž drží zbývající prestižní pásy. Oba bijci se dlouhé dny, ba dokonce i týdny domlouvali na vzájemných podmínkách zápasu, ale k úspěšnému závěru nikdy nedošli.


Podobný scénář bohužel nastal i v případě náhradního jména, jenž představoval mexický Destroyer Andy Ruiz. Ten ve federaci WBC zastával roli prakticky již povinného vyzývatele, kterému však k oficiálnímu útoku na titul chyběla ještě jedna výhra. Protože mu ale odpadl původně smluvený soupeř Deontay Wilder, mohl Andy začít s Tysonem vyjednávat hned.

Opět se několik dní zdálo, že bychom ke vzájemné dohodě mohli brzo dojít, až náhle Tyson Fury své fanoušky informoval o změně událostí. Znovu nic nebude…


„Marně se snažím si domluvit soupeře, ale bohužel mi z toho sportovního hlediska nikdo nechce čelit. Všechny zajímají jen peníze, což je stejný případ i u Andyho Ruize, který si za fight se mnou říkal o dvacet milionů dolarů. Pokud k tomu chce přistupovat takhle, tak to sorry, nic nebude,“ prohlásil Gypsy King pro BT Sport.

Nezbývá než doufat, že napotřetí to konečně vyjde. Jen to jméno soupeře asi už nebude tak moc atraktivní. „Máme tu ještě nějaké další náhradní možnosti, na které se teď obrátíme. V létě chci za každou cenu boxovat, protože to čekání je už opravdu příliš dlouhé,“ dodal Tyson, v jehož hledáčku je nyní například takový Zhilei Zhang, nedávný přemožitel Joeho Joyce.  


Další články