Sleduj nás

UFC bojovník, který na ulici uškrtil do bezvědomí fanouška, byl zbaven všech obvinění. Spravedlnost měla poslední slovo! těší jej

UFC bojovník, který na ulici uškrtil do bezvědomí fanouška, byl zbaven všech obvinění. Spravedlnost měla poslední slovo! těší jejFoto: UFC

Na Natea Diaze se v posledních dnech pořádně usmálo štěstí. Kontroverzní UFC bojovník byl zbaven všech obvinění.

Letos v dubnu se v New Orleans konal boxerský galavečer Misfits, na který si Nate Diaz vyrazil s partou kamarádů.

Ještě v hale se však slavný UFC veterán dostal do křížku s bývalou hvězdou amerického fotbalu Chasem DeMoorem. Jejich spor doprovodily ostré nadávky a výhružné vzkazy. K fyzické konfrontaci ale zatím nedošlo.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vše se změnilo až po turnaji venku. Kousek od areny ve francouzské čtvrti zvané Burbon Street se Nate a Chase znovu střetli. Tentokrát ale americkému fotbalistovi dělal doprovod i člověk, který byl až podezřele podobný Loganu Paulovi. Jednalo se však o Rodneyho Petersona. Právě ten měl profesionálního bojovníka vyprovokovat k akci, která kromě naskočeného kolena do hrudi pokračovala i škrcením, jež mělo dotyčného poslat do bezvědomí. Chase DeMoore, který s Diazem spor započal, se překvapivě další konfrontaci vyhnul.

Na místo byla přivolána policie i záchranná služba. Ta Petersonovi zjistila mírný otřes mozku a krvavé zranění zezadu na hlavě. To bylo způsobeno pádem na zem, když UFC bojovník svou oběť uškrtil a odhodil.


Následovalo policejní vyšetřování a předvolání k soudu. Všichni si mysleli, že se Nate Diaz nějakému trestu nevyhne, ale opak byl pravdou. Dle Nateova zástupce Zacha Rosenfielda byl jeho klient zbaven všech obvinění.

„Už to máme oficiálně potvrzené, Nate Diaz za tu potyčku v ulicích New Orleans nebude nijak stíhán. Po důkladném přezkoumání případu, výslechu svědků i zpovědi od napadené osoby byl zbaven všech obvinění. Žádné vězení tedy vůbec nehrozí,“ řekl Rosenfield serveru MMA Fighting.

„Rodney Peterson celou šarvátku vyprovokoval. Následná reakce mého klienta byla použita pouze v rámci sebeobrany. Lidé mají právo se bránit, zejména, pokud jsou napadeni. Vážíme si všech osob, které se zapojily do našeho případu, a velice nás těší, že to dopadlo tak, jak mělo. Spravedlnsot měla poslední slovo,“ pronesl.


A tak se Nate Diaz nadále může soustředit na svou vlastní kariéru, pokud tedy nějakou ještě plánuje. Ve hře by mohla být odveta s Jakem Paulem, tentokrát ovšem v MMA prostředí, anebo trilogie s Conorem McGregorem. Přeci jen Nate naznačil, že se klidně vrátí znova do UFC, pokud mu tento zápas Dana White doručí.


Další články