Sleduj nás

UFC 294 výsledky: Kop z pekla poslal Volkanovskiho do říše snů. Chimaev stále neporažen

UFC 294 výsledky: Kop z pekla poslal Volkanovskiho do říše snů. Chimaev stále neporažen Foto: UFC

Islam Makhachev ukázal, že je právoplatným šampionem lehké váhy, když po pekelném kopu ještě v prvním kole ukončil Alexe Volkanovskiho.


Od boje o titul se s ohledem na první měření sil, k němuž došlo letos v únoru, očekávala vyrovnanější bitva. Islam Makhachev však během celé přípravy zkoušel kombinaci kopů, kterou chtěl původně aplikovat na Charlese Oliveiru, nakonec mu posloužila i na Alexe Volkanovskiho.

Díky Islamově bojovému stylu si musíte neustále dávat pozor, kdy vyrazí po takedownu a pokusí se vás stáhnout na zem. Do toho mixoval low kicky s high kicky a svému australskému protivníkovi tím pořádně zamotal hlavu. Jeden z kopů mířených na hlavu si Alex nepohlídal, odporoučel se po něm k zemi a v ten moment i komentátoři věděli, že je zle. Následná kladívka, která Makhachev zaslal, už nebyla potřeba, přesto platívá, že dokud rozhodčí neukončí zápas, není konec.

Vlk Chimaev stále neporažen

O duelu mezi Khamzatem Chimaevem a Kamaru Usmanem snili bojoví fanoušci celé dva roky. Nyní se ho konečně dočkali, ovšem (bohužel) ne ve velterové, nýbrž střední váze, jíž čečenský „Vlk“ přeci jen více přizpůsobil svou tělesnou stavbu.

Utkání započalo dle očekávání. Chimaev si chtěl připsat rychlý skalp, proto se přisál na svého soupeře, jemuž se dostal na záda a celé první kolo jej nepustil. Ačkoliv ukončení nepřišlo, jeho dominantní postavení bylo tak silné, že jej všichni tři bodoví sudí ohodnotili 10-8.


Khamzat nechal v prvním dějství mnoho sil, čehož Kamaru využil. V postoji byl přesvědčivější, a dokonce i něco trefil. Nic z toho však nemělo ukončující vliv, a tak se oba borci přesunuli i do třetího kola, které se neslo na podobném nádechu. Jen s tím rozdílem, že v něm Khamzat doručil klíčový takedown, po němž opět na nějaký čas zaujal dominantní pozici. Právě tento úsek měl být v očích bodových arbitrů rozhodující. Po součtu všech hlasů Vlk získal přízeň dvou ze tří soudců, třetí hlasoval pro remízu.

Žádný soupeř pro Procházku či Pereiru

Součástí turnaje UFC 294 byla i bitva mezi Johnnym Walkerem a Magomedem Ankalaevem, kteří se měli utkat o post nového titulového vyzývatele v rámci polotěžké váhy. Tato divize je však opravdu prokletá, protože se Ankalaev ještě v prvním kole dopustil nechtěného ilegálního kolene, po němž byl zápas zastaven a označen za no contest.

UFC 294 výsledky:

 • Islam Makhachev (c) def. Alexander Volkanovski via first-round TKO (head kick, punches)
 • Khamzat Chimaev def. Kamaru Usman via majority decision (29-27, 29-27, 28-28)
 • Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker ends in no contest (unintentional foul)
 • Ikram Aliskerov def. Warlley Alves via first-round TKO (knee, punches)
 • Said Nurmagomedov def. Muin Gafurov via first-round submission (guillotine choke)
 • Muhammad Mokaev def. Tim Elliot via third-round submission (arm-triangle choke)
 • Trevor Peek def. Mohammad Yahya via unanimous decision (29-28, 30-27, 30-27)
 • Javid Basharat vs. Victor Henry ends in no contest (accidental groin strike)
 • Sedriques Dumas def. Abu Azaitar via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
 • Mike Breeden def. Anshul Jubli via third-round knockout (punch)
 • Muhammad Naimov def. Nathaniel Wood via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
 • Viktoriia Dudakova def. Jinh Yu Frey via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
 • Shara Magomedov def. Bruno Silva via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)

Další články