Sleduj nás

UFC 276 analýza: Sean O'Malley vs. Pedro Munhoz

UFC 276 analýza: Sean O'Malley vs. Pedro Munhoz
Již tento víkend nás čeká jeden z nejlepších turnajů letošního roku, a to UFC 276. Dvě titulové bitvy doplní spousta dalších atraktivních zápasů, mezi které lze určitě započítat i bitvu v bantamové divizi mezi Munhozem a O'Malleym.

https://twitter.com/i/status/1541500057769353218

Pedro Munhoz (bilance 19-7)


Pedro Munhoz je momentálně na desáté pozici v hodnocení této váhové kategorie. Stálice bantamu, která se v UFC pohybuje více než deset let, neprožívá výsledkově zrovna vydařené období a zvítězil pouze ve dvou z posledních šesti zápasů.

Nutno uznat, že vždy podlehl absolutní top kvalitě, jako je současný šampion Aljamain Sterling nebo bývalí držitelé opasku Frankie Edgar, Jose Aldo nebo Dominick Cruiz.


Pedro také nikdy za celou svoji kariéru nebyl ukončen před limitem! Na své soupeře vyšle v průměru 5,50 signifikantních úderů za minutu s přesností 43 %. Do tohoto zápasu půjde pětatřicetiletý Brazilec s bilancí devatenáct výher a sedm porážek, kdy 42 % vítězství získal díky úspěšným submisím.

Sean O'Malley (rekord 15-1!)


Sean O'Malley se nachází na třinácté pozici v žebříčku bantamové váhy a ví, že výhra nad Munhozem ho konečně posune do vytoužené top desítky. Do UFC vletěl Sugar díky úspěšnému vystoupení v DWCS efektním knockoutem v prvním kole.

V podobném duchu rozjel svoji kariéru i na největším světovém jevišti a připsal si již pět ukončení před limitem. O'Malley je velkoobjemový útočník, který své soupeře zasypává 8,26 údery za minutu s pozoruhodnou přesností 62 %.


Během své krátké kariéry nasbíral rekord patnáct výher a jedna porážka, kdy 73 % vítězství získal knockoutem!

https://twitter.com/i/status/1541584193783599105

O'Malley vs. Munhoz, tip


Pedro Munhoz je prvotřídní zabiják, který bude pro O'Malleyho zajímavým testem. Tím ovšem jeho úloha v tomto zápase podle nás končí. Více než deseticentimetrová výhoda v dosahu a obrovský rozdíl v pohyblivosti budou hrát do karet Sugar Seana.

Munhoz bude muset hodně zkracovat vzdálenost a pokusit se zpomalit O'Malleyho kopy na nohy. To je ovšem strategie, na kterou již extravagantní Američan našel odpověď a dokázal se přizpůsobit. Sean sám sebe vnímá jako budoucího šampiona a jeho sebevědomí a víra v úspěch je až nakažlivá.


Díky tomu je na každý jeho zápas upřena obrovská pozornost a diváci vždy očekávají pořádnou „Sugar show“. Kurz na Seanovu výhru je vcelku nezajímavý, a proto doporučujeme počkat na vypsání pomocných sázek a zkusit výhru na body.


Další články