Sleduj nás

Tom Aspinall je nejlepší těžká váha světa! Bojí se ho celá divize a vyhýbá se mu i Jon Jones, nešetřil legendu slavný komentátor

Tom Aspinall je nejlepší těžká váha světa! Bojí se ho celá divize a vyhýbá se mu i Jon Jones, nešetřil legendu slavný komentátorFoto: UFC

Situace v těžké váze organizace UFC je poměrně zamotaná. Šampion Jon Jones se pomalu vrací po zranění, ale místo boje o sjednocení titulu jej víc zajímá střet s veteránem Stipe Miocicem. Prozatímní šampion Tom Aspinall tak musí hledat jiné soupeře, aby neměl téměř roční zápasovou pauzu.  

Léta čekání na návrat nejlepšího bojovníka v historii UFC skončila loni, kdy se „Bones“ představil na turnaji UFC 285. Pochybnosti o Jonesově formě se rozplynuly již po sto dvaceti čtyřech vteřinách. Přesně tolik času potřeboval fenomenální bijec na ukončení velmi nebezpečného Francouze Ciryla Ganea. Namlsaní fanoušci se těšili na nastolení nové dynastie, tentokrát v těžké váze, ale Jon se v přípravě na Miocice vážně zranil.

Nejtěžší divize samozřejmě nezůstala stát na místě a vyprofilovali se zde dva solidní tituloví uchazeči. Tom Aspinall v souboji se Sergeiem Pavlovichem ukázal, kdo je aktuálně největší alfa sledované váhy a po právu se začal dožadovat zápasu s legendou. Jones však místo sjednocení titulu upřednostňuje finančně zajímavější a sportovně rozhodně snazší zápas s Miocicem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Tom Aspinall je nejlepší těžká váha současnosti. Z každého týmu se ozývá to samé. Nikdo nechce bojovat s Tomem! On je tak neskutečně komplexní, že je opravdu těžké na něj cokoliv vymyslet,“ popsal dovednosti dočasného šampiona Brendan Schaub, který v UFC absolvoval jedenáct zápasů a nyní se živí jako bavič a komentátor.

Kritici Jonesova rozhodnutí argumentují tím, že Stipe Miocic je již tři roky ze hry a jeho posledním vystoupením byla drtivá porážka od Francise Ngannoua. „Bones“ na druhou stranu chce ze zcela pochopitelných důvodů absolvovat souboj s jednou z největších osobností v historii těžké váhy. Podle Schauba je však dost možné, že se Jones po výhře nad Miocicem odebere do definitivního sportovního důchodu.


„Všimli jste si, jak Jon bleskově přijmul zápas s Cirylem Ganem? Moc dobře věděl, že je zde velmi snadná cesta k vítězství. Gane má takřka nulovou zem a se svým bílým páskem v BJJ nemohl Jonesovi konkurovat. Stejně tak Stipe, který už je starší. Aspinall je v nejlepších letech, a navíc je opravdu divoký. Vůbec mě nepřekvapí, pokud na ten zápas vůbec nedojde,“ prohlásil Schaub ve svém pořadu Thiccc Boy.


Další články