Sleduj nás

Pohroma! Nurmagomedov neprošel testem na doping. Přichází o výhru i pás šampiona, navíc čelí dlouhé stopce

Pohroma! Nurmagomedov neprošel testem na doping. Přichází o výhru i pás šampiona, navíc čelí dlouhé stopceFoto: Bellator MMA

Tohle nikdo nečekal. Doposud neporažený Usman Nurmagomedov neprošel testy na doping. Bellator k němu byl nemilosrdný.

Bellator právě pořádá Grand Prix lehké váhy, kterého se původně účastnil i šampion Usman Nurmagomedov, jenž 7. října porazil Brenta Primuse. Tato výhra mu ovšem nyní byla odňata a on sám byl z této soutěže vyřazen. A co víc, server BJPenn.com k tomu informuje, že je jen otázkou času, než bude Usman i zbaven titulu šampiona.

Jaká zakázaná látka byla v těle dagestánského borce nalezena, to zatím Bellator neuvedl. Potvrdil však Nurmagomedovovi šestiměsíční stopku s tím, že další informace teprve veřejnosti upřesní. Brent Primus se navíc po smazání prohry vrací zpátky do hry a v Grand Prix postupuje do dalšího kola.

Usman Nurmagomedov je bratrancem pověstného Orla z UFC Khabiba Nurmagomedova. Oba shodně působí v lehké váze a oba ve své profesionální kariéře nepoznali hořkost porážky. Tento dopingový skandál vrhá špatné světlo na celou bojovou rodinu, která čítá ještě Umara Nurmagomedova a vesměs i Islama Makhacheva.

Islama s touto partou nepojí stejná krev, ale prošel si stejnou školou a působí ve stejném týmu Dominance MMA. V dubnu roku 2016 neprošel testem na doping, ovšem ještě v červenci téhož roku byl zbaven obvinění. Antidopingová agentura tehdy usoudila, že Makhachevovo provinění pramenilo z poruchy srdečního rytmu, na který mu bylo lékařem doporučeno, aby užíval meldonium.

Meldonium bylo vyvinuto ke zlepšení prokrvení srdečního svalu, ovšem zajímavé je, že kvůli němu s dopingem mělo potíže více ruských sportovců. Namátkou lze zmínit tenistku Mariu Šarapovou, která kvůli němu obdržela patnáctiměsíční trest. Doposud však nevíme, v čem leží kámen úrazu u Usmana Nurmagomedova.

Dodejme si, že Usman byl jedním z nejzářivějších bojovníků nové generace. Ve svých pětadvaceti letech si podmanil Bellator a toužil po vstupu do UFC, kde měl zaujmout trůn lehké váhy hned po Islamu Makhachevovi. Současná stopka jeho plány ovšem přinejmenším přibrzdila. Stejně tak se na jeho úspěchy už nebudeme moct dívat s takovou úctou a obdivem k jeho dovednostem.
Další články