Sleduj nás

PFL s Bellatorem vyštípalo UFC ze Saúdské Arábie. V Rijádu se odehraje pouze Turnaj šampionů

PFL s Bellatorem vyštípalo UFC ze Saúdské Arábie. V Rijádu se odehraje pouze Turnaj šampionůFOTO: Bellator

První malé vítězství, které sice v globálu nic neznamená, ale přesto se počítá. Professional Fighting League se po spojení s Bellatorem poprvé odhodlalo vystrčit drápky a připravilo velmi zajímavý turnaj nabitý hvězdami obou organizací.

Turnaj šampionů, jak je první společná akce nazvaná, se odehraje 24. února v Rijádu. Místo konání je velmi symbolické, protože právě masivní investice z arabského poloostrova umožnila, aby se PFL zmocnilo většinového podílu v Bellatoru, který odkoupilo od společnosti Paramount Global.

Nosným programem celé akce bude souboj šampionů obou organizací ve čtyřech váhových kategoriích. Hlavní událostí bude bitva v těžké váze mezi Ryanem Baderem a králem pyramidy PFL z loňského roku Renanem Ferreirou. Další zajímavou dvojici tvoří šampion Bellatoru ve střední váze Johnny Eblen a Impa Kasanganay, který ovládl pavouka PFL v polotěžké váze. Pérovou váhu PFL bude zastupovat Jesus Pinedo a Bellator divizi do šestašedesáti kilo zkušený Patricio Pitbull. Magomed Magomedkerimov si to veltrové váze rozdá se svým Bellator protějškem Jasonem Jacksonem.


Kromě zápasů šampionů nás čeká bitva dvou skvělých UFC veteránů Joela Romera a Thiago Santose. „Marreta“ se zatím stihl v PFL představit pouze v zápase s Robem Wilkinsonem, který byl vyhodnocený jako bez výsledku. Jeho soupeř sice naposledy podlehl Vadimu Němkovovi, ale i v šestačtyřiceti letech se stále jedná o extrémně nebezpečného bijce.


Otazníky stále panují nad soubojem šampionek Cris Cyborg a Larissy Pacheco. Fanoušci po řežbě brazilských bojovnic samozřejmě touží, ale organizace se zatím nevyjádřila a duel na kartě uveden není. Ironií zůstává, že týden po akci PFL a Bellatoru se měla v Rijádu představit i organizace UFC. Její turnaj je ale nakonec přesunut do APEX Centra v Las Vegas. Movití šejkové ze Saudské Arábie chtěli údajně turnaj bojkotovat z důvodu slabě obsazené karty. UFC tak dostane další šanci v červnovém termínu a bude se muset vytáhnout s mnohem zajímavějšími jmény, aby po Turnaji šampionů nepůsobila akce příliš lacině.

Zdroj: Bellator


Další články