Sleduj nás

PFL s Bellatorem vyštípalo UFC ze Saúdské Arábie. V Rijádu se odehraje pouze Turnaj šampionů

PFL s Bellatorem vyštípalo UFC ze Saúdské Arábie. V Rijádu se odehraje pouze Turnaj šampionůFOTO: Bellator

První malé vítězství, které sice v globálu nic neznamená, ale přesto se počítá. Professional Fighting League se po spojení s Bellatorem poprvé odhodlalo vystrčit drápky a připravilo velmi zajímavý turnaj nabitý hvězdami obou organizací.

Turnaj šampionů, jak je první společná akce nazvaná, se odehraje 24. února v Rijádu. Místo konání je velmi symbolické, protože právě masivní investice z arabského poloostrova umožnila, aby se PFL zmocnilo většinového podílu v Bellatoru, který odkoupilo od společnosti Paramount Global.

Nosným programem celé akce bude souboj šampionů obou organizací ve čtyřech váhových kategoriích. Hlavní událostí bude bitva v těžké váze mezi Ryanem Baderem a králem pyramidy PFL z loňského roku Renanem Ferreirou. Další zajímavou dvojici tvoří šampion Bellatoru ve střední váze Johnny Eblen a Impa Kasanganay, který ovládl pavouka PFL v polotěžké váze. Pérovou váhu PFL bude zastupovat Jesus Pinedo a Bellator divizi do šestašedesáti kilo zkušený Patricio Pitbull. Magomed Magomedkerimov si to veltrové váze rozdá se svým Bellator protějškem Jasonem Jacksonem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Kromě zápasů šampionů nás čeká bitva dvou skvělých UFC veteránů Joela Romera a Thiago Santose. „Marreta“ se zatím stihl v PFL představit pouze v zápase s Robem Wilkinsonem, který byl vyhodnocený jako bez výsledku. Jeho soupeř sice naposledy podlehl Vadimu Němkovovi, ale i v šestačtyřiceti letech se stále jedná o extrémně nebezpečného bijce.


Otazníky stále panují nad soubojem šampionek Cris Cyborg a Larissy Pacheco. Fanoušci po řežbě brazilských bojovnic samozřejmě touží, ale organizace se zatím nevyjádřila a duel na kartě uveden není. Ironií zůstává, že týden po akci PFL a Bellatoru se měla v Rijádu představit i organizace UFC. Její turnaj je ale nakonec přesunut do APEX Centra v Las Vegas. Movití šejkové ze Saudské Arábie chtěli údajně turnaj bojkotovat z důvodu slabě obsazené karty. UFC tak dostane další šanci v červnovém termínu a bude se muset vytáhnout s mnohem zajímavějšími jmény, aby po Turnaji šampionů nepůsobila akce příliš lacině.

Zdroj: Bellator


Další články