Sleduj nás

Nurmagomedov: Myslím si, že jsem nejlepší zápasník bantamové váhy. Šampion O’Malley na mě určitě nemá

Nurmagomedov: Myslím si, že jsem nejlepší zápasník bantamové váhy. Šampion O’Malley na mě určitě nemáFOTO: UFC

Rodina Nurmagomedovů v profesionálním MMA nezná hořkost porážky. Totéž se týká i Umara, perspektivního bojovníka z bantamové váhy UFC.

Abdulmanap Nurmagomedov vychoval opravdu elitní zápasníky, přičemž speciální péči věnoval zejména vlastní rodině. Jeho syn Khabib Nurmagomedov položil opravdu silné základy, na které by měli navázat synovci Usman s Umarem.

Usman je v současné chvíli šampionem lehké váhy Bellatoru, který mu v této chvíli nemůže zajistit kvalitnější soupeře. Tuto divizi si zde podmanil. Umar oproti tomu působí v UFC, kde se zatím dere na vrchol. Při této cestě porazil čtyři soupeře a už se nemůže dočkat, až potká pátého.

„Upřímně si o sobě myslím, že jsem nejlepším zápasníkem v celé bantamové váze UFC. Nezáleží mi na tom, koho přede mě organizace postaví. Vím, že se mohu měřit naprosto s kýmkoliv. Někteří soupeři z vrcholu žebříčku pro mě budou dokonce snazší než ti, které jsem doposud potkal,“ uvedl Umar úvodem.

„Takový šampion Sean O’Malley je člověk, který se mi v minulosti už jednou vyhnul. Moc dobře ví, že jako postojář je pro mě snadnou kořistí. A to neříkám jen proto, že bych ho na zemi totálně umučil, ale také proto, že mám daleko větší bojové IQ. Mohu si prakticky vybrat, jak bych ten zápas otevřel, jak by probíhal a jak bych ho ukončil,“ svěřil se novinářům z tiskové konference v Abú Dhabí.


A kdy se s ním uvidíme zpátky v kleci? „Jsem teď po operaci ramene a byl bych rád, kdyby mi vyšel návrat v první čtvrtině příštího roku. A soupeř? Ideálně jednička divize, abych pak mohl jít rovnou o titul, ale jak už jsem řekl, na oponentovi mi nezáleží. Kdo přijde, toho porazím. Je to jen otázkou času, než se dostanu k titulu,“ věří si ambiciózní bojovník s dagestánskými kořeny.

Doplňme si jednu zajímavost. Když bývalý šampion Henry Cejudo dělal rozbor všech zápasníků v divizi, pak upozornil na to, že Umar je jediným, kdo má šanci porazit naprosto každého. Všichni ostatní zápasníci najdou svůj kryptonit, co je bude stylově kontrovat, u Umara zatím nevidí žádný.


Další články