Sleduj nás

Budu s ním házet, to mi jde nejlíp, říká Kozma před vstupem do ruského pekla

Budu s ním házet, to mi jde nejlíp, říká Kozma před vstupem do ruského pekla

Již jednou se v Rusku objevil, ale tehdy ještě jako K1 zápasník, který byl na začátku své kariéry. Od té doby se David Kozma značně posunul, vyšplhal se až na samotný vrchol velterové váhy OKTAGONU MMA a nyní touží jít ještě výše.

Zahraniční vody umí být kolikrát dosti kruté, ovšem pokud jimi zvládnete proplout, máte dost velkou šanci, že si zajistíte lístek do říše snů. David „Pink Panther“ Kozma, jehož konto zdobí 25 výher a 10 porážek, se už 6. května objeví na Russian Cagefighting Championship, kde se bude snažit si vybojovat velice lukrativní smlouvu. Během této zkoušky ho prověří progresivní domácí bijec Alexey Shurkevich (7-2-0). Obě jeho prohry přišly formou rozhodnutí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Očekávám velmi těžké utkání. Soupeř je doma, je to postojář. Když ho hodím na zem, rozhodčí mě bude stavět. Budou se mě snažit udržet co nejdéle v postoji, s čímž se musím vypořádat,“ odhaloval český šampion, jenž v tréninku nezahálí. „Piluji techniky, takedowny i různé fintičky. Styl boje zůstane stejný. Budu s ním házet, házet a házet, to mi jde nejlíp,“ doplňoval.

Že jde o těžkou zkoušku, to potvrzoval i trenér PriMMAt Gymu Marek Lončák. „Jedná se asi o nejtěžší výzvu, která na něj čeká. Ruští zápasníci jsou známí tím, že nedávají svou kůži zadarmo, pro Shurkeviche je to navíc příležitost, jak se protlačit do světa. David se bude muset snažit hlavně kontrolovat zem. Soupeř je velmi dobrý v postoji, proto musíme být opatrní a nedopustit se jakékoliv chybičky.“Další články