Sleduj nás

Vyhoďte všechny bodové rozhodčí, radí Rogan UFC. Těch chyb je prý už vážně moc

Vyhoďte všechny bodové rozhodčí, radí Rogan UFC. Těch chyb je prý už vážně moc

Chyby rozhodčích v posledních týdnech poněkud eskalují, že si toho mohli všimnout i méně znalí fanoušci MMA. Samotnou třešničkou na dortu byl zápas z UFC 245, kde José Aldo na body prohrál s Marlonem Moraesem. Nad tímto výrokem se dokonce zastavil a rozzuřil i sám Dana White, jemuž známý moderátor Joe Rogan nyní radí, aby všechny sudí propustil.

„Měli by je vyhodit všechny. Je hrůza, co se teď děje. Když vidíte, jaká jména kolikrát dají do poroty, tak se musíte až divit. Ti rozhodčí ve své kariéře nic nedokázali!“ zlobil se Joe Rogan ve své internetové show, do níž si pozval i dnes už bývalého šampiona pérové váhy Maxe Hollowaye.

Řešení tohoto problému by přitom mohlo být snazší, než se zdá. „Povolal bych tam bývalé zápasníky. Lidi se zkušenostmi. Současná porota vůbec, ale vůbec netuší pravou podstatu tohoto sportu. MMA znají jen letmo, což je na této úrovni zcela neakceptovatelné,“ zlobil se muž, jehož hlas jste mohli slyšet i během živého komentování zápasů UFC.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

José Aldo o víkendu prohrál v těsném bodovém rozhodnutí, ačkoliv se většina účastníků přímo v aréně domnívala, že vyhrál. Sám Dana White to okomentoval slovy: „Opravdu nechápu, na co se ti bodoví rozhodčí dívali, když hodnotili Aldův fight. Nemůžete vyhrát zápas, ve kterém dvě kola stále jenom utíkáte, takhle to prostě nefunguje.“


Velmi zajímavým příkladem neschopnosti práce bodových rozhodčí je duel Edsona Barbozy s Paulem Felderem z 7. září na UFC 242. Ze tří soudců jeden hlasoval jasně ve prospěch Barbozy 3:0, druhý pro změnu úplně jasně 3:0 na kola ve prospěch Feldera a třetí rozhodující rozhodl poměrem 2:1 rovněž pro Feldera, který tak vyhrál. Výsledek byl však natolik nechápavý a sporný, že se proti němu poražený Brazilec snažil odvolat… neúspěšně ovšem.


Další články