Sleduj nás

Viktor Pešta definitivně odchází z OKTAGONu do zámořské organizace PFL

Viktor Pešta definitivně odchází z OKTAGONu do zámořské organizace PFL
Informace, která byla poslední týdny na úrovni spekulací, se pomalu a jistě mění v jistotu. Šampion organizace OKTAGON v polotěžké váze do své první obhajoby na turnaji OKTAGON 31 nenastoupí.


Viktor Pešta se nedávno ohradil proti oznámení zápasu, na který nepodepsal smlouvu a jeho vztahy s tuzemským MMA hegemonem spadly pod bod mrazu. OKTAGON stáhl promo na odvetu se Stephanem Puetzem a čekalo se, jak se celá situace vyvine. Do hry se pokusila vložit i Real Fight Arena, KSW nebo ACA, ale Viktor preferoval některou ze zámořských organizací. Vše nyní potvrdil Ondřej Novotný, když prohlásil následující.

„Nabídku na smlouvu zvažoval dlouhé měsíce, ve všem jsme mu vyšli vstříc, ale on se rozhodl pro PFL.“

Viktor zvolil vcelku pochopitelné řešení vzhledem k tomu, že se již dlouhé roky připravuje na Floridě v Sanford MMA. Zde má možnost potkat opravdu zajímavé sparingy, jako byl v poslední době vracející se Tyron Spong. Holandská superstar sice svůj návratový zápas s legendou PRIDE Sergeiem Kharitonovem prohrála, ale na adresu svého tréninkového partnera nešetřil Spong chválou.

PFL je v Americe dlouhodobě vnímána jako druhá nebo třetí nejlepší organizace společně s Bellatorem. Každý rok přitáhne nová a zajímavá jména, a to hlavně díky turnajovému způsobu řazení zápasů o celkovou výhru jeden milion dolarů! V loňském roce si ji ve Viktorově váze odnesl bývaly UFC zápasník Antoni Carlos Junior.


Aktuální sezóna pro divizi do třiadevadesáti kilogramů odstartuje 18. února a na startovní listině je z OKTAGONu známý Němec Alexander Poppeck, který si to rozdá s Američanem Taylorem Johnsonem. Další dvojici budou tvořit Brazilci Bruce Souto a Joao Fagundes. Mezi favority celého ročníku bude bezpochyby patřit zatím neporažený John Silveira, kterého prověří Mohamed Juma.

PFL je na trhu s volnými bojovníky stále aktivní, a tak je možné, že se v brzké době dočkáme dalších zajímavých posil. Tou poslední je známý UFC veterán Jeremy Stephens, který se držel v nejlepší lize světa od roku 2007, a i když v poslední době neměl výsledky, stále se mohl pochlubit takovými skalpy jako Rafael dos Anjos nebo Josh Emmett. Turnaje PFL jsou již k vidění na tuzemských televizních kanálech, a tak kromě Martiny Jindrové, která jde do akce 4. března, tak můžeme fandit i Viktorovi.

Další články