Sleduj nás

Velké trable polského MMA veterána. Druhá operace a možný konec kariéry. Přitom touží po Procházkovi

Velké trable polského MMA veterána. Druhá operace a možný konec kariéry. Přitom touží po Procházkovi Foto: UFC

Jan Blachowicz pořád mluví o největším MMA duelu Evropy s Jiřím Procházkou. Karta mu ovšem nejde vůbec naproti.

Jedenačtyřicetiletý veterán se měl v kleci objevit v lednu nového roku, když mu byl přidělen duel s Aleksandarem Rakičem. Zranění jej ovšem už loni v listopadu vyřadilo ze hry a štafetu přebral český samuraj Jiří Procházka. Ten se s Rakičem utká 13. dubna na turnaji UFC 300.

Blachowicz doufal, že se do akce bude moct vrátit začátkem léta, ale ani tato vize se nenaplní. Osud k němu byl opět neúprosný, jelikož se musí podrobit další operaci. Tentokrát s druhým ramenem, což znamená velký problém jak pro jeho návrat, tak i pro zbývající část jeho kariéry.


„Co k tomu říct…,“ začal velice zlehka Blachowicz při streamu na svém Instagramu. „Jsou věci, které člověk nemůže nijak kontrolovat, ačkoli by chtěl. Právě jsem podstoupil jednu operaci, sotva jsem se stihl jakžtakž uzdravit, a už budu muset na druhou…,“ nezakrýval zklamání.

„Děkuji všem, co mě na této cestě podporují. Zažili jsme vrcholy, zažili jsme i pády. Bohužel teď to období zase není zrovna přívětivé, ale budu se snažit, abychom se ještě aspoň jednou podívali na ten vrchol. I když upřímně nevím, jak mi to mé zdraví dovolí,“ povídal.


„Stále doufám, že lidem doručíme ten historicky největší fight Evropy. Já a Jirka jsme si souzeni, abychom se utkali. Jiříku, vždy jsi věděl, že pro tebe znamenám velké nebezpečí, ale doufám, že i ty budeš chtít dát lidem ten zápas, na který roky čekají. Toho času už moc nezbývá…,“ poznamenával.

„Než se tak stane, přeju všem hodně štěstí. Opatrujte se a já se vám zase ozvu. Teď mě čeká příprava na druhou operaci a nějaká další rutinní vyšetření. Víme, že budu nějaký čas mimo hru, nevíme jak dlouho, ale chci se vrátit. Pokusím se o to. Budu vás informovat,“ pozdravil Blachowicz své věrné sledující.


Další články