Sleduj nás

UFC Fight Night: Donald Cerrone vs. Alex Morono, analýza

UFC Fight Night: Donald Cerrone vs. Alex Morono, analýza
Tento víkend proběhne další z turnajů organizace UFC a opět jej bude hostit APEX Centrum v Las Vegas. Pro tuzemské fanoušky je na něm největší lákadlo účast Lájoše Kleina.

I hlavní předzápas přinese zajímavé obsazení. Očekávaný souboj veteránů Cerroneho a Sancheze se bohužel z důvodu zranění druhého jmenovaného neuskuteční, ale o Cowboye naštěstí nepřijdeme.

Rekordman v počtu vítězství v rámci UFC (22 výher) se nachází v nejhorším období kariéry. Z posledních pěti zápasů má čtyři prohry a jeden duel byl vyhlášen jako bez výsledku. Na Cowboyovu obranu je třeba uznat, že zápasil s absolutní elitou, kterou představují jména jako McGregor, Gaethje nebo Ferguson.


Osmatřicetiletý borec disponuje úctyhodným rekordem šestatřicet výher a patnáct porážek, kdy 47 % vítězství získal submisí. I přes tato čísla je Cowboy vyhlášený svým fantastickým bojem v postoji, kde krásně kombinuje údery a kopy. Menší dynamiku, kterou přinesl pokročilejší věk nahrazuje odhadem a kopou zkušeností. Na své soupeře vyšle v průměru 4.43 významných úderů za minutu s přesností 46 %.

Donald Cerrone ufc mma


Alex Morono se v UFC pohybuje již od roku 2016. Celková bilance třicetiletého Američana je osmnáct výher a sedm porážek, kdy 33 % vítězství získal submisí. Do akce se The Great White vrací po prosincové porážce od Anthonyho Pettise, pro kterého se jednalo o derniéru v UFC. Alex se v tomto zápase bude chtít vyhnout druhé porážce v řadě, což by pro něj byla situace, kterou v kariéře zatím nezažil.

I když je Morono znám svým výborným bojem na zemi, disponuje kromě černého pásu v BJJ i černým opaskem v Taekwondu. Během jedné minuty boje vypálí Alex na své soky v průměru 4.96 signifikantních úderů s přesností 42 %.


Donald Cerrone vs. Alex Morono


Morono je mladší a aktuálně asi lépe naladěný borec než Cerrone, který uvažuje o konci své cesty bojovníka. I přes tento fakt ale favorizujeme veterána v počtu získaných bonusů (18) Cowboye.

Alex je sice všestranný, ale Cowboy je ve všem o kousek lepší. Hlavní důvod, proč podle nás zvítězí budoucí člen síně slávy, je extrémně krátká doba, kterou dostal Morono na přípravu. Týden času je na takovou personu jako Cerrone opravdu nedostatečný a v zápase se to projeví. Výsledky turnaje UFC on ESPN 24 naleznete zde.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články