Sleduj nás

UFC 300, výsledky: Procházka umlčel Rakiče a řekl si o titul. Pereirův levý hák opět úřadoval, Holloway nadchl publikum

UFC 300, výsledky: Procházka umlčel Rakiče a řekl si o titul. Pereirův levý hák opět úřadoval, Holloway nadchl publikumFoto: UFC

MMA turnaj roku je tady! Obhájí Alex Pereira s Weili Zhang své pásy? A vrátí se Jiří Procházka na vítěznou vlnu? To jsou otázky, na které dnes společně zjistíme odpovědi.

Jubilejní UFC 300 nám odstartuje přesně o půlnoci a končit bude přibližně se sedmou nedělní hodinou ranní. Každý zápas na tomto galavečeru má hvězdné obsazení, že by tyto dvojice v klidu mohly šéfovat jiným turnajům z dílny UFC. Tentokrát se však (jako například Jiří Procházka s Aleksandarem Rakičem) vešly pouze na prelims.  

Fight cardCelou akci nám nakopne duo bantamových vah Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt. Oba borci mají políčeno na mistrovský opasek a jsou ochotni pro tuto šanci jít za hranici možného i nemožného.

Velký debut v UFC zažije Kayla Harrison, která byla svého času v PFL považována za nejlepší MMA bojovnici světa. Důvod, proč se vydala do UFC, je ten, aby to potvrdila. Hned na úvod se popere s bývalou šampionkou Holly Holm.

Jiří Procházka s Aleksandarem Rakičem spolu uzavřou prelims kartu. Oktagon walk obou borců je naplánován přibližně na půl čtvrtou hodinu ranní. Ve čtyři nám totiž začne hned hlavní karta, kterou pro změnu otevřou velký talent Bo Nickal s Codym Brundagem.


Pokud si ani vy nechcete nechat turnaj ujít, nalaďte si od půlnoci stanici Nova Sport 6

Reportáž

Už to vypadalo, že se miláček publika Cody Garbrandt vrací zpátky do formy, která zahrnovala dvě působivé výhry, ale nyní ho opět zpomalil Deiveson Figueiredo. Trpělivý Brazilec využil své pokročilé země, na které Codyho po celé druhé kolo rozebíral, až si na konci po dobře utaženém škrcení vynutil jeho odklepání. 

Pod jeden z nejlepších výkonů celého večera se podepsal Diego Lopes, který na svého protivníka Sodiqa Yusuffa vlétl jako uragán a pod salvou úderů jej ukončil na TKO po minutě a půl prvního kola. 

Skvělý úvod na své misi do UFC má za sebou dvojnásobná šampionka z PFL Kayla Harrison. Ta si pohrála s veteránkou Holly Holm jako kočka s myší, kolo a půl ji mordovala na zemi, až se jí podařilo nasadit škrcení. 


S nervy, ale zato sladkou tečkou. Tak nějak se dá popsat další zápas Jiřího Procházky, který se sice proti Aleksandarovi Rakičovi snažil určovat tempo boje, ale zato znovu často vystavoval svoji přední nohu nebezpečí. Srbský oponent toho využíval, a navíc hrozil ještě z protiútoků. Vše se zlomilo ve druhém kole, kdy Jirka svého protivníka donutil vstoupit do přestřelky, čímž prolomil jeho obranu a připsal si na konto důležité vítězství. Celý report v přiloženém článku. 

Charles Oliveira byl jednu výhru od titulové odvety s Islamem Makhachevem, potřeboval k tomu pouze výhru nad Armanem Tsarukyanem. Na této misi byl dvakrát velmi blízko k ukončení, ale v ani jednom případě nedotáhl své pokusy o submise do úspěšného konce. Naopak sám pak musel na konci skousávat hořkou skutečnost, že bodoví sudí rozhodli v jeho neprospěch. Tsarukyan měl o něco více z boje a delší čas držel dominantní pozici. 

Justin Gaethje s Maxem Hollowayem dali zavzpomínat na dobu gladiátorů a rozpoutali uvnitř oktagonu peklo, ve kterém dominoval Maxův postoj. Justin sázel na silové údery a pořádně okopal svému soupeři nohu, ale na body ztrácel, což bylo cítit zejména v pátém kole, kde se rozhodl nechat všechno při tahu na jednu kartu. To se mu bohužel nevyplatilo, jelikož si naběhl na smrtící hák soupeře, který jej poslal do říše snů. To vše pouhou sekundu před gongem. 

Neuvěřitelný fight jako na horské dráze za sebou mají Zhang Weili a Yan Xiaonan. Obě dámy nechaly v oktagonu vše a vznikla z toho pětikolová mela, které nechyběly jak knockdowny, tak i pokusy o submise. Xiaonan poslala šampionku Zhang svými údery dvakrát k zemi, na její wrestling ale byla krátká, a tak nakonec prohrála na body. 

Jamahal Hill byl bojovníkem, jehož pusa hodně jela před zápasem, ale v samotném boji toho příliš nepředvedl. Alex Pereira totiž hned v prvním kole trefil svůj obávaný levý hák, kterým nejenom ukončil, ale navíc i umlčel svého soupeře. Teď se nad ním již vytahovat moct nebude. 

UFC 300, výsledky:

Hlavní karta

Alex Pereira vs. Jamahal Hill
- Pereira na KO v 1. kole

Zhang Weili  vs. Yan Xiaonan
- Weili na body (3x 49-45)

Justin Gaethje vs. Max Holloway
- Holloway na KO v 5. kole

Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
- Tsarukyan na body (29-28, 29-28, 28-29)

Bo Nickal vs. Cody Brundage
- Nickal ve 2. kole na škrcení

Prelims

Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić
- Procházka na TKO ve 2. kole

Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
- Sterling na body (3x 30-27)

Holly Holm vs. Kayla Harrison
- Harrison ve 2. kole na škrcení

Sodiq Yusuff vs. Diego Lopes
- Lopes na TKO v 1. kole

Jalin Turner vs. Renato Moicano
- Moicano ve 2. kole na TKO

Jéssica Andrade vs. Marina Rodriguez
- Andrade na body (28-29, 29-28, 29-28)

Bobby Green vs. Jim Miller
- Green na body (30-27, 30-25, 29-26)

Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
- Figueiredo na škrcení ve 2. kole


Další články