Sleduj nás

Nejdřív peklo, pak sladká odměna. Jiří Procházka poráží Rakiče a rovnou volá po titulu

Nejdřív peklo, pak sladká odměna. Jiří Procházka poráží Rakiče a rovnou volá po tituluFoto: UFC

Jiří Procházka opět způsobil infarkt několika fanouškům, ovšem ti, co se vydrželi dívat, nakonec byli příjemně překvapeni.

Patřil jim sice hlavní zápas prelims karty, ale pro české fanoušky to byl hlavní zápas celého večera. Jiří Procházka vstupoval proti Aleksandaru Rakičovi, který má v UFC už také nějaké jméno a který byl dle bookmakerů mírným papírovým favoritem.

Před otevřením prvního kola nám televize zapomněla zprostředkovat nápis, že tento souboj rozhodně není vhodný pro jedince se slabým srdcem, protože když si oba borci v kleci vyměnili první pozdravy, hned jsme mohli vědět, že tady KO bude viset ve vzduchu... A že se ten příběh nevyvíjel zrovna naším chtěným směrem... 


Jirka se sice snažil být aktivním jedincem, svého srbského oponenta naháněl po kleci, ale Aleksandar byl podstatně přesnější a ty protiútoky smrděly krchovem. Vedle nich si navíc pravidelně orazítkovával Jirkovu přední nohu, až to vypadalo, že nás bude čekat podobný scénář jako loni v listopadu v duelu s Alexem Pereirou.

Vzpruhou českému samurajovi byl závěr prvního kola, kdy konečně i on svého soupeře trefil a dodal si tím potřebné sebevědomí. V úvodu druhého kola tuto energii sice nevyužil, ale zato se Rakičovi čím dál více dostával do hlavy a nutil jej nejen ustupovat, ale chodit také více do přestřelek. A jakmile se Rakič zapojil do přestřelek, nepohlídal si zadní vrátka a inkasoval údery na hlavu, po kterých začal vrávorat.


Následovala pasáž na zemi, kdy už fanoušci museli u obrazovek křičet a doufat, že rozhodčí tento zápas co nevidět odmává. Procházka chvíli netušil, jestli se má pokusit o nějakou submisi, anebo pokračovat v úderech. Zvolil druhou variantu a udělal dobře. Rakičovi pomalu padaly ruce od hlavy a každá další rána se na něm čím dál více podepisovala, že se rozhodl sudí Herb Dean zasáhnout a bitvu ukončit. Důležitá výhra byla na světě.  

Jirka dal hned po souboji vědět, že jeho cílem zůstává titul šampiona. Svůj pohled tedy namířil k Jamahalu Hillovi s Alexem Pereirou a naplněné T-Mobile Areně v Las Vegas sdělil, že bude vyhlížet vítěze: „Nechť vyhraje ten lepší!“

Celkový výsledkový report jsme si pro vás připravili v druhém článku.Další články