Sleduj nás

Titulové šance se neodmítají, i když jste zranění, říká šéf UFC. Pro Plessise tak má zlé zprávy

Titulové šance se neodmítají, i když jste zranění, říká šéf UFC. Pro Plessise tak má zlé zprávy FOTO: UFC

Dricus Du Plessis byl zraněný, kvůli čemuž nemohl přijmout nabídku k titulovému zápasu s Israelem Adesanyou. Teď ovšem za své rozhodnutí bude pykat.

Ne všechny věci jsou spravedlivé a vychází tak, jak jste si je zrovna představovali. Když se 8. července konal duel mezi Dricusem Du Plessisem a Roberterm Whittakerem, Dana White předem avizoval, že se vítěz stane novým titulovým vyzývatelem. Své kouzlo ke zdárnému úspěchu nakonec dotáhl jihoafrický bijec, který zvítězil v polovině druhého kola na technické KO, a to do duelu vstupoval jako poměrně citelný papírový outsider.

Nadšení z přislíbené titulové šance ovšem velice rychle vyprchalo. Dricus se totiž dozvěděl, že šampionovi Israelu Adesanyovi musí čelit už nyní v září, tedy jen o tři měsíce později, což mu však nedovoloval jeho zdravotní stav. S těžkým srdcem musel nabídku odmítnout a požádal o odložení na listopad. To už mu zase ale nenaslouchalo vedení UFC, načež se dočkal ještě další rány.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Všichni bojovníci jsou nějakým způsobem zranění, nikdo nikdy není stoprocentně fit, ale titulové šance se prostě neodmítají. Pakliže ji odmítnete, znamená to, že přenecháváte své místo někomu jinému a vy se naopak vracíte zpátky do té linie vyzývatelů a svoji šanci si musíte znovu zasloužit. Dricus Du Plessis se své šance vzdal a teď s ním v tom titulovém dění rozhodně nepočítáme,“ uveřejnil White na tiskové konferenci, která předcházela turnaji UFC 293.

Du Plessise, který má na kontě mimochodem osm výher v řadě, tak pro sobotní termín nahradil Sean Strickland, který nastoupí coby jako pětka oficiálního žebříčku střední váhy. Ani on s touto nabídkou nepočítal, ale přijal ji a nyní se pokusí navzdory všem papírovým předpokladům překvapit. V této chvíli to navíc vypadá, že druhý titulový vyzývatel vzejde z říjnového souboje Khamzat Chimaev vs. Paulo Costa, a tudíž máme o zábavu v divizi do 84 kilogramů na nějaký čas postaráno.​Další články