Sleduj nás

Titulové šance se neodmítají, i když jste zranění, říká šéf UFC. Pro Plessise tak má zlé zprávy

Titulové šance se neodmítají, i když jste zranění, říká šéf UFC. Pro Plessise tak má zlé zprávy FOTO: UFC

Dricus Du Plessis byl zraněný, kvůli čemuž nemohl přijmout nabídku k titulovému zápasu s Israelem Adesanyou. Teď ovšem za své rozhodnutí bude pykat.

Ne všechny věci jsou spravedlivé a vychází tak, jak jste si je zrovna představovali. Když se 8. července konal duel mezi Dricusem Du Plessisem a Roberterm Whittakerem, Dana White předem avizoval, že se vítěz stane novým titulovým vyzývatelem. Své kouzlo ke zdárnému úspěchu nakonec dotáhl jihoafrický bijec, který zvítězil v polovině druhého kola na technické KO, a to do duelu vstupoval jako poměrně citelný papírový outsider.

Nadšení z přislíbené titulové šance ovšem velice rychle vyprchalo. Dricus se totiž dozvěděl, že šampionovi Israelu Adesanyovi musí čelit už nyní v září, tedy jen o tři měsíce později, což mu však nedovoloval jeho zdravotní stav. S těžkým srdcem musel nabídku odmítnout a požádal o odložení na listopad. To už mu zase ale nenaslouchalo vedení UFC, načež se dočkal ještě další rány.

„Všichni bojovníci jsou nějakým způsobem zranění, nikdo nikdy není stoprocentně fit, ale titulové šance se prostě neodmítají. Pakliže ji odmítnete, znamená to, že přenecháváte své místo někomu jinému a vy se naopak vracíte zpátky do té linie vyzývatelů a svoji šanci si musíte znovu zasloužit. Dricus Du Plessis se své šance vzdal a teď s ním v tom titulovém dění rozhodně nepočítáme,“ uveřejnil White na tiskové konferenci, která předcházela turnaji UFC 293.

Du Plessise, který má na kontě mimochodem osm výher v řadě, tak pro sobotní termín nahradil Sean Strickland, který nastoupí coby jako pětka oficiálního žebříčku střední váhy. Ani on s touto nabídkou nepočítal, ale přijal ji a nyní se pokusí navzdory všem papírovým předpokladům překvapit. V této chvíli to navíc vypadá, že druhý titulový vyzývatel vzejde z říjnového souboje Khamzat Chimaev vs. Paulo Costa, a tudíž máme o zábavu v divizi do 84 kilogramů na nějaký čas postaráno.​Další články