Sleduj nás

Stav Tonyho Fergusona? Je těžké o tom mluvit, reaguje šéf UFC

Stav Tonyho Fergusona? Je těžké o tom mluvit, reaguje šéf UFC

Obecně platí, že by se zdraví nemělo podceňovat. Výjimkou kromě fyzického ovšem není ani to psychické, které trápí bývalého prozatímního šampiona lehké váhy Tonyho Fergusona.

„El Cucuy“, jak zní přezdívka jindy neúprosného fightera, který v posledních jedenácti zápasech nenašel přemožitele, trpí něčím, co by se dalo nazvat schizofrenií (ačkoliv oficiálního prohlášení z řad lékařů jsme se nedočkali). Jeho rodina, tedy žena a dvouletý syn, se od něho odstěhovala. Vše bylo zapříčiněno halucinacemi, jimiž ohrožoval na životě jak sebe, tak především své nebohé dítě.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Víte, je vůbec těžké o tom mluvit. Tony si prochází mnoha osobními problémy, které ho omezují v činnosti. Není to žádná sláva a rozhodně bych to nepřál nikomu zažít. Všichni mu držíme palce a doufáme, že se věci zlepší natolik, abychom ho zase viděli bojovat. V jeho současném stavu bych ho nikam dobrovolně nepustil,“ uvedl šéf UFC Dana White.

Běžné bojové publikum by se mohlo nechat zmást Fergusonovou aktivitou na sociálních sítích. I když se mu dostalo podpory od kolegů z divize, on sám dělá, jako by se o nic nejednalo a žádnou „nemocí“ netrpěl. S tímto faktem však nesouhlasila manželka Cristina Ferguson.


Bohužel to došlo do toho bodu, kdy jsem už nemohla dál, Jeho chování se den ode dne zhoršovalo. Nikdy jste netušili, s jakou náladou přijde domů, jak se zachová, na koho se naštve, co rozbije. Poslední měsíce to bylo všechno v jednom kole a vůbec se to nelepšilo. Bála jsem se, že jednoho dne zabije mě, našeho synka, nebo sám sebe,“ šokovala. Nakonec vše skončilo jejím odstěhováním. 


Další články