Sleduj nás

Stále cítím, že jsem podstatně lepší bojovník než Du Plessis, myslí si Whittaker. Do odvety by udělal pár změn

Stále cítím, že jsem podstatně lepší bojovník než Du Plessis, myslí si Whittaker. Do odvety by udělal pár změnFOTO: UFC

Robert Whittaker by opět velice rád usedl na trůn střední váhy UFC. V hlavě se mu již rýsuje plán, jak toho docílit.

„The Reaper“ je jedním z elitních bojovníků střední váhy, jehož slabinu dokázal najít pouze Israel Adesanya a loni v červenci k překvapení všech ještě Dricus Du Plessis. Ten do boje s Robem vstupoval jako papírový outsider, který však ve druhém kole po nečekaném a na první pohled neškodném jabu omámil soupeře a následně si došel pro výhru na TKO.

Aby toho nebylo málo, Du Plessis se prodral papírovými předpoklady ještě letos v lednu, když na body přemohl současného šampiona Seana Stricklanda a na trůnu divize do 84 kilogramů tak zaujal jeho místo. Tím si opět vysloužil Whittakerovu pozornost.


„Já jsem tím, kdo Dricuse na ten vrchol nasměroval. Náš zápas měl určit nového titulového vyzývatele, a i když jsem věřil tomu, že ho porazím, tak jsem ho poněkud podcenil. Nepodcenil jsem však jeho dovednosti, nýbrž jeho mentální stránku, a především pak jeho nasazení, které té noci bylo vyšší než moje,“ chopil se slova Whittaker.

„Co se dovedností týče, pořád mi přijde, že jsem na tom daleko lépe. Myslím si, že bych Du Plessise dokázal porazit v devíti z deseti případů, jenom teď jsem bohužel nebyl schopen dorovnat jeho nasazení. Na rozdíl ode mě byl připravený v zápase nechat vše, já se tak nekoncentroval, a proto jsem prohrál. A to je vlastně i indicie, co bych v odvetě udělal jinak. Určitě bych ho nebral na lehkou váhu a určitě bych po něm šel naplno,“ řekl na tiskové konferenci, jež předcházela turnaji UFC 298.


A právě na tomto galavečeru se Rob už za necelé dva týdny objeví. Americký MMA kolos se přesouvá do Anaheimu, kde se bývalý šampion s australskými kořeny střetne s kontroverzním Brazilcem Paulem Costou. Předpokládá se, že se vítěz dostane do užší linie titulových uchazečů, kde se nyní nachází například takový Khamzat Chimaev. Ten by teoreticky potom mohl čelit lepšímu z této dvojice.


Další články