Sleduj nás

Šampion Volkanovski rozhodl o svém příštím soupeři. Do klece se chce vrátit ještě letos

Šampion Volkanovski rozhodl o svém příštím soupeři. Do klece se chce vrátit ještě letosFOTO: UFC

Alexander Volkanovski doléčil zraněnou ruku a vrací se zpátky do přípravy. Soupeře má již vybraného.

Za námi je UFC 292, jehož hlavní náplní byl boj o titul bantamové váhy. Úřadující šampion Aljamain Sterling prohrál se Seanem O’Malleym, kvůli čemuž jeho plány získaly značnou trhlinu.

„Aljo“ se tak trochu nechal unést myšlenkou, že se stane mistrem dvou hmotnostních divizí. Vyhlížel duel se šampionem pérové váhy Alexanderem Volkanovskim, až se zapomněl soustředit na hrozbu, která stála přímo před ním. A ta se mu stala osudná.

„Upřímně musím říct, že mě to mrzí. Cítím se Sterlingem, na kterého jsem se vážně těšil. Teď náš zápas ale bohužel nedává smysl,“ prohlásil Volkanovski na svém YouTube kanálu, kde rovnou rozebral své budoucí plány.

„Když už Aljo není šampionem a nemůže přijít za mnou nahoru, tak se musím soustředit na jiného soupeře. Kdo jím bude? Tak ideálně bych si přál odvetu s Islamem Makhachevem, ale ten je teď zabraný (21. října bude v Abú Dhabí čelit Charlesovi Oliveirovi), a tak holt nakonec dám příležitost Iliovi Topuriovi,“ rozhodl se.


„Upřímně jsem si myslel, že Ilia bude po tom boji o titul volat mnohem hlasitěji, ale poslední dobou zůstal nějak zticha. Každopádně se na něj usmálo štěstí,“ prohlásil Volkanovski, že je připravený na další titulovou obhajobu v rámci své divize.

„Mám vlastně jenom jedinou podmínku, chci se vrátit ještě letos, ideálně co nejdříve, jak jen to bude možné. Nepřeju si čekat do příštího roku. Kdybych měl zůstat mimo hru tak dlouho, už bych si v klidu mohl počkat na Makhacheva. Jenže já nechci čekat,“ doplnil Volkanovski se vzkazem pro Danu Whitea.

V současné chvíli to vypadá tak, že dvojice polotěžkých vah Jiří Procházka a Alex Pereira obstarají hlavní náplň turnaje UFC 296 letos v prosinci v Las Vegas. Alexander Volkanovski s Iliou Topuriou by jim mohli dělat předskokany. Ostatní galavečery od září až po listopad jsou již plné.Další články