Sleduj nás

Projeví Robert Whittaker opět svůj bojový potenciál a poradí si s hrozbou v podobě Darrena Tilla?

Projeví Robert Whittaker opět svůj bojový potenciál a poradí si s hrozbou v podobě Darrena Tilla?

Tento týden bude ostrov Yas v Abú Dhabí hostit již čtvrtý turnaj organizace UFC, v jehož hlavním zápase se představí dva borci, kteří shodně prahnou po titulové příležitosti.

Bývalý šampion Robert „The Reaper“ Whittaker (20-5) se pustí do ostrého měření sil s Darrenem „The Gorillou“ Tillem (18-2-1), který už jednou měl svou kariéru v UFC slibně rozjetou, ale nejprve ho v bitvě o pás velterové váhy zastavil Tyron Woodley a pak jej těžkým knokautem překvapil i Jorge Masvidal.

Till tedy usoudil, že mu ve veltru pšenka nepokvete, a tak skončil s hladověním a místo toho se přesunul o stupínek výše, kde ihned během prvního duelu na body porazil nevyzpytatelného Kelvina Gasteluma.

Jak se později ukázalo, tato těsná, leč důležitá výhra anglického rváče podpořila hodně psychicky, že díky tomu už nyní volá po dalším titulovém fightu. „Pokud porazím i Whittakera, dostanu se na vyzývatelskou pozici a nic jiného než bitva o pás pro mě nebude mít smysl,“ hlásil.  

till_whittaker


Proti hladovému Tillovi se postaví devětadvacetiletý rodák z australského Sydney Robert Whittaker, který se do klece vrací po devítiměsíční absenci. Naposledy jej na KO ve druhém kole porazil současný šampion Israel Adesanya. 

V případě „Reapera“ je velkým otazníkem to, v jaké pohodě do utkání vstoupí. Poslední měsíce se totiž pral se svými vlastními démony, kvůli nimž prakticky celé jaro ani netrénoval. Vše doháněl na poslední chvíli a jak se sám nechal slyšet, možná se i trochu „převařil“. To hlavně kvůli tomu, aby našel zpět ztracenou formu.

Podobně jako u Tilla, i Whittaker by se rád dostal k mistrovské bitvě, díky níž by měl nárok si opět vzít pás, jenž mu kdysi náležel.


Během turnaje, jenž se koná již tuto neděli brzo ráno a nese název UFC on ESPN 14, se navíc setkáme také s oblíbencem fanoušků Alexanderem Gustafssonem, jehož při debutu v nejtěžší hmotnostní kategorii přivítá Fabricio Werdum. Neméně poutavý bude například i duel mezi Shogunem Ruou a Antoniem Nogueirou.

Kuba Jan Chyba


Další články