Sleduj nás

Přijme Jiří Procházka hozenou rukavici už na UFC 303? Jamahal Hill je bez soupeře a obrátil svůj zrak na českého bojovníka

Přijme Jiří Procházka hozenou rukavici už na UFC 303? Jamahal Hill je bez soupeře a obrátil svůj zrak na českého bojovníkaFOTO: UFC

Turnaj UFC 303 bude díky Conorovi extrémně sledovanou událostí. Šanci zúčastnit se tohoto MMA svátku má i Jiří Procházka. Bývalý šampion Jamahal Hill by totiž rád jedničku divize vyzval místo suspendovaného Rountreeho.

Hill se nečekaně rychle dokázal vrátit po vážném zranění, které si přivodil při basketbalovém utkání. Utrženou achilovku zvládl Američan uzdravit během pouhého půlroku, a tak byl připravený nastoupit na turnaji UFC 300 proti Alexi Pereirovi.

Brazilec ovšem prostořekého soka uzemnil ve velkém stylu a dokázal, že je šampionem zcela zaslouženě. Jamahal se chtěl rychle vrátit do akce, k čemuž měl posloužit souboj s Khalilem Rountreem. Z dohodnuté bitvy ale nic nebude.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Na turnaji UFC 303 nebudu startovat kvůli užití zakázané látky. Nešlo o úmysl, ale o chybu společnosti, která mi dodávala potravinové doplňky na míru. Šlo o látku DHEA, která je na seznamu zakázaných, i když nezvyšuje výkonnost. Vše jsem nahlásil a teď mě čeká suspendace,“ uvedl Rountree ve svém prohlášení.

Hill je tak rázem bez soupeře a vzhledem k jeho ambicím se nabízí jen omezené množství oponentů. Jedním z nich je rozhodně Magomed Ankalaev, který se marně dožaduje titulové šance. Dagestánec táhne úctyhodnou sérii bez porážky, ale Pereira o něj zájem nejeví, takže podobná šance by mu asi přišla vhod.


Jamahal si však ve svých představách vysnil jiného soupeře. Tím je české kladivo Jiří Procházka, který se v posledním zápase předvedl při demolici Rakušana Rakiče. Hill měl k Jirkově stylu výhrady již v minulosti. Nyní si na svoje argumenty opět vzpomněl a začíná lobovat za souboj s Procházkou na turnaji UFC 303.

Pro českého samuraje bude s největší pravděpodobností tato výzva bezpředmětná, protože Jiří jde tvrdě po titulu. S Pereirou je ovšem zatím složité se dohodnout, a tak je docela možné, že bitva s Hillem na extrémně sledovaném turnaji bude lepší variantou než nekonečné čekání na boj o pás.

Zdroj: UFCDalší články