Sleduj nás

Poirier: S Khabibem se vzájemně respektujeme, a tak by to mělo ve sportu být

Poirier: S Khabibem se vzájemně respektujeme, a tak by to mělo ve sportu být

Dustin Poirier je možná pro zápas s Khabibem Nurmagomedovem papírovým outsiderem, ale přesto se do paměti svých fanoušků zapsal jako pravý šampion. A to minimálně díky svému předchozímu prohlášení.

„Mezi mnou a Khabibem není žádný důvod k nenávisti. Na našich tiskových konferencích se setkávají dva nebezpeční, ale uctiví chlápci, kteří si navzájem pohledí do očí a navzájem se respektují. Oba dva respektujeme to, čeho ten druhý dosáhl, a tak by to mělo v tomhle sportu být. Uvidíme, co se stane 7. září,“ promluvil v krátkosti Dustin Poirier pro stránky bozedd, zatímco se snažil doladit poslední zbytky přípravy.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vzájemná úcta by však ani jednomu z borců neměla bránit jít si za vítězstvím. To ze strany Dustina má přijít po taktickém výkonu, jehož úkolem bude se vyhnout boji u pletiva. A pokud by se Khabibovi povedl takedown, tak se bude snažit co nejrychleji vstát.

„Cítím, že Khabiba ukončím před limitem. Jakým způsobem to bude, to nedokážu říct, ale cítím, že ho ukončím,“ pravil Poirier pro změnu pro MMA Junkie. „Samozřejmě, že představuje obrovské nebezpeční a určitě nechci, aby mě dostal na zem. Nebojím se jeho takedownů, spíše ho potřebuji zranit. To je hlavní cíl mého přípravného kempu. Dostávat se do dobrých pozic, držet se od pletiva a držet se v postoji,“ dodával Dustin s vědomím, že někdy se holt taktika vymkne kontrole. Pak se bude muset přizpůsobit konkrétní situaci, v níž se ocitne.Další články