Sleduj nás

Nová hmotnostní kategorie i případný útok na titul, Luke Rockhold má pro rok 2019 velké plány

Nová hmotnostní kategorie i případný útok na titul, Luke Rockhold má pro rok 2019 velké plány

Luke Rockhold strávil většinu roku 2018 na marodce, ale teď už se nemůže dočkat, až nadejde čas jeho návratu. A ten by se měl nést již za podpisu nové váhové kategorie. 

Naposledy ještě v rámci střední váhy podlehl 10. února 2018 Yoelu Romerovi (KO ve třetím kole) a od té doby se na jevišti už neukázal. Ve skutečnosti byl Rockhold přitom zařazen na kartu do dvou eventů, avšak z obou z nich musel nakonec odstoupit. 

Luke Rockhold září v UFC


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jak se nám tedy pokusil vysvětlit, důvod byl zřejmý. „Celou dobu jsem se připravoval na to, že přejdu do polotěžké váhy, až si mě UFC náhle zavolalo do Madison Square Garden, což jsem svým způsobem nemohl odmítnout, ale zase to pro mě znamenalo kilogramy dolů,“ uvedl, že ztroskotal na opakovaném shazování váhy. 

On sám věřil, že se mu to povede, ale nakonec své síly přecenil. „Znáte to… hlava by chtěla, ale tělo vystaví stopku. Takže jsem se zasekl na mrtvém bodě, kde se člověk snažil opakovat něco, co ve výsledku nemělo žádný smysl,“ netajil jisté pocity zklamání. 


Jaké jsou tedy jeho plány pro rok 2019? „Ze všeho nejdřív se těším, až se znovu ukážu v akci. Mělo by to být někdy na jaře, nejpozději však v létě. Znám několik lidí, kterým se po přesunu o úroveň výš dařilo, rád bych se zařadil mezi ně,“ potvrdil bývalý šampion, jenž se pokusí o podobnou jízdu nyní pod podpisem polotěžké hmotnostní kategorie.


Další články