Sleduj nás

Musím to probrat s rodinou, uvedl šampion Makhachev, který řeší možnost předčasného důchodu

Musím to probrat s rodinou, uvedl šampion Makhachev, který řeší možnost předčasného důchoduFOTO: UFC

Současný šampion lehké váhy UFC ve svých jedenatřiceti letech už pomalu koketuje s myšlenkou ohledně důchodu. Je dost možné, že se vydá stejnou cestou jako jeho "bratr" Khabib Nurmagomedov.

Khabib snil o tom, že se stane světovou jedničkou pound-for-pound (P4P) žebříčku, čehož dosáhl po skalpu Justina Gaethjeho, čímž naplnil sen svého otce, načež pověsil rukavice na hřebík. A jak to tak vypadá, stejný směr by mohla nabrat kariéra Islama Makhacheva, jenž je také rodinou tlačen, aby odešel do předčasného důchodu. 

„Moje matka vždy říká, že v nejlepším by se to mělo zabalit. Stal jsem se šampionem, svůj pás jsem obhájil, a tak bych měl skončit. Tohle je pro moji matku velmi emotivní a náročná věc a tím, že bojuji, jí lámu srdce,“ popisoval Makhachev pro UFC Russia. 

„Khabib poslechl svoji matku, tak proč bych neměl poslouchat já tu svoji? Vysvětlil jsem jí však, že cítím, že mám nějaké poslání, které chci naplnit. Chtěl jsem se stát pound-for-pound jedničkou, ale tou ani navzdory výhře nad Alexem Volkanovskim nejsem. A chtěl jsem se zapsat do historie MMA. Uvidím ovšem. Tohle je velmi choulostivé téma a já si musím probrat s rodinou, co pro nás bude nejlepší,“ přidával. 

Zrovna se nám zrodil nový dagestánský šampion, který v lecčem nahradil Khabiba, a už bychom o něj mohli přijít. I takové věci se nicméně stávají. Uvidíme ovšem, k jakému závěru Makhachev ještě dojde.


Momentálně platí, že s námi ještě chvíli pobude. Představí se minimálně v říjnu v Abú Dhabí proti vítězi bitvy Oliveira vs. Dariush. A pak by čistě teoreticky mohla přijít na řadu odveta s Volkanovskim, která by Islama v případě výhry konečně měla vystřelit na vysněný vrchol P4P žebříčku. 


Další články