Sleduj nás

Můj největší kariérní boj mě teprve čeká, překvapil Jon Jones. V hlavě nosí i termín návratu

Můj největší kariérní boj mě teprve čeká, překvapil Jon Jones. V hlavě nosí i termín návratuFOTO: UFC

Jon Jones má za sebou na kontě devětadvacet profesionálních MMA zápasů, ale ten zdaleka nejtěžší ho teprve bude čekat.

Ač se to po tom všem, čím si už hvězdný „Bones“ prošel, může zdát neuvěřitelné, tak terpve teď se střetne s největší zkouškou své kariéry. Tu reprezentuje Stipe Miocic, který si z historického hlediska vysloužil status nejlepší těžké váhy MMA všech dob. Podle toho k němu i Jon přistupuje. 

„Řeknu to naprosto upřímně, jak to cítím. Mám za sebou mnoho velkých, převelkých zápasů, ale žádný z nich se velikostí ani nepřiblížil k tomu, co mě teď čeká,“ prohlásil hvězdný Američan, který se naposledy v kleci objevil 4. března, když bleskurychle zlikvidoval Ciryla Ganea. 


„Stipe Miocic je pravá legenda tohoto sportu. On je tím historicky nejlepším zápasníkem těžké váhy. Všichni to o něm vědí a já si jsem jistý, že proti mně do toho dá všechno, aby svůj status obhájil. Nečeká mě tedy obyčejné utkání, čeká mě náročná zkouška,“ ví moc dobře. 

„Stipe Miocic je z nějakého důvodu považován za GOATa těžké váhy. Ač jsem čelil velkým soupeřům, tak žádný z nich jako GOAT považován nebyl. Můj největší kariérní boj mě tedy teprve ještě čeká a já se na něj musím skutečně pečlivě připravit,“ prohlásil Jones pro ESPN s tím, že by se mohl vrátit ve druhé třetině příštího roku.  


Ještě jednou a konec

Bohužel to tak vypadá, že jen co se „Bones“ uzdraví, aby podstoupil svůj další zápas, tak po něm ihned pověsí rukavice na hřebík. Případnou výhrou nad Stipem Miocicem si totiž již nebude mít více co dokazovat. Jeho poslání bude kompletní. 

„Nebudu dávat žádné konkrétní termíny a nebudu o tom nějak příliš podrobně mluvit, ale mohu vám slíbit, že mám v sobě šťávu na ještě jeden MMA fight. Tento jeden fight dám svým fanouškům a pak to bude nejspíše konec,“ zněla Jonesova slova, která sdělil serveru MMA News.

Možná by se nám nabízel ještě sjednocující duel s Tomem Aspinallem, ale tento scénář zatím ani Dana White necítí jako reálný. Další články