Sleduj nás

Mike Tyson: Ta bestie ve mně už léta křičí a chce ven. Garantuji vám, že žádnou exhibici neuvidíte

Mike Tyson: Ta bestie ve mně už léta křičí a chce ven. Garantuji vám, že žádnou exhibici neuvidíteFOTO: TOP RANK

Mike Tyson zapálil trysky a pokusí se doručit nejlepší show jako za svých mladých let. A co na tom, že se bude jednat jen o exhibici. KO v ní je povoleno. A to bude vyhlížet.

Jelikož je Tysonovi již 57 let (v době zápasu bude 58), musí jeho vstup do ringu schválit lékaři i odborná komise. Té byl předložen návrh, aby se Iron Mike a jeho soupeř Jake Paul střetnuli v ringu za normálních boxerských podmínek, tedy v desítkových rukavicích s klasickým bodovým ohodnocením a výsledkem, jenž se zapíše do oficiálních tabulek.

Po přezkoumání situace komise žádost slavného veterána zamítla a povolila mu pouze exhibiční klání, které bude oproštěno od bodovacích kritérii a při kterém oba boxeři vyfasují šestnáctiuncové rukavice.


Lidé po tomto oznámení začali spekulovat, zdali nepůjde o další teatrální show, která bude mít předem domluvený výsledek – něco takového mimochodem již naznačil Nate Diaz. Tak to ale minimálně dle Tysona vůbec není. Do zápasu vstoupil hned z několika důvodů a jedním z nich byl i strach, který chtěl přemoct.

„Lidé poukazují na to, že jsem starý a neměl bych nic dělat. A já bych lhal, kdybych řekl, že nemám strach, ale právě proto tohle podstupuji. Chci se poprat s tím strachem a chci dokázat sám sobě i lidem, že na to stále mám. Chci opět probudit tu pověstnou bestii, která ve mně už léta křičí a touží po tom, abych ji vypustil. A já se o to ještě aspoň jednou pokusím,“ prohlásil Iron Mike.


„Vím, že nás čeká sice pouhá exhibice, ale garantuji vám, že žádnou exhibici v ringu neuvidíte. Tohle je skutečný fight a já k němu přistupuji se vší vážností. Jdu tam vyhrát a jdu si pro KO. Jsem sice starší, ale nevěřím tomu, že bude Jake Paul rychlejší, než jsem já. Pokud si myslí, že jde boxovat s nějakým starým a vyčpělým páprdou, tak se šeredně plete. Chci mu ublížit stejně tak, jako on bude chtít ublížit mně. Necítím vůči němu žádnou zášť, ale půjdu ho tam zničit,“ uvedl Tyson pro Fox News.


Další články