Sleduj nás

Khabib bude bojovat ve jménu otce, ví jeho trenér. Na Justina jej čeká tvrdá příprava

Khabib bude bojovat ve jménu otce, ví jeho trenér. Na Justina jej čeká tvrdá příprava

Nepřihodí-li se do té doby nějaká nečekaná událost, tak se už 24. října dozvíme, kdo vyhraje velkou unifikační bitvu o titul lehké váhy.

Aktuální držitel mistrovského pásu Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0) se vrátí po smutné a zdrcující ztrátě svého otce, v jehož jménu hodlá bojovat a naplnit tak jeho přání, které znělo, aby se Orel se sportovní kariérou rozloučil se skóre 30-0.

Aby se to dosavadnímu vládci váhové kategorie do 70,3 kilogramů podařilo, bude se muset prodrat nejprve přes dočasného šampiona Justina „The Highlight“ Gaethjeho (22-2) a následně zřejmě buďto přes Conora McGregora (22-4), anebo Georgese St.Pierra (26-2).


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Khabibův trenér Javier Mendez mezitím stihl potvrdit, co poslední zápasy v Orlově kariéře znamenají.

Khabib Nurmagomedov a jeho trenér


„Abdulmanap Nurmagomedov za sebou zanechal ohromné množství skvělých bojovníků, kteří ještě něco dokáží. Mně osobně bylo ctí, že jsem této evoluce mohl být součástí,“ svěřoval se Mendez.

„Vím jednu věc. Khabib bude chtít naplnit přání svého otce a bude pokračovat v jeho odkazu. Už nyní je skvělým trenérem,“ dodával.

Jedenatřicetiletý ruský šampion se momentálně na zápas s Justinem Gaethjem připravuje ve své rodné zemi. Jakmile skončí léto, přesune se do kalifornského AKA gymu, kde se spojí s Mendezem a dalšími kolegy.


„V porovnání s mými předchozími přípravami bude tato odlišná. Bude to velmi náročné,“ doplnil ve stručnosti sám Khabib, který se naposledy objevil v oktagonu loni v září, když ve třetím kole uškrtil dřívějšího dočasného šampiona Dustina Poiriera. Bude se i nyní historie opakovat?


Další články