Sleduj nás

Jirko, máš smůlu, pro Chimaeva nejsi dostatečně kvalitní soupeř. Já hledám opravdové výzvy, odpálkoval Procházku čečenský Vlk

Jirko, máš smůlu, pro Chimaeva nejsi dostatečně kvalitní soupeř. Já hledám opravdové výzvy, odpálkoval Procházku čečenský VlkFoto: UFC

Khamzat Chimaev sice projevil zájem přesunout se do polotěžké váhy, ale už ne bojovat s Jiřím Procházkou.

Vlkova žádost byla spojená s útokem na titul, který má aktuálně v držení Alex Pereira, jenž jej získal po skalpu Jiřího Procházky. Proto také Chimaev požádal Danu Whitea, aby mu umožnil do bitvy s čerstvě korunovaným Brazilcem vstoupit.

White se sice neozval, ale pohotový Jiří Procházka ano. „Moc rád tě přivítám v divizi polotěžké váhy,“ napsal mu na sociální síti X, kde se ovšem později dočkal také odpovědi. Ta nebyla zrovna příjemná. „Ty už jsi prohrál, já chci titul!“ odepsal mu Chimaev.


Následně své vyjádření ještě trochu rozšířil. „Tihle kluci, co mají nulový wrestling, jsou pro mě snadnou kořistí. Já tu jsem ale kvůli pásům, ne zábavě. Kdybych se chtěl bavit, pozvu si Jirku na trénink a navážeme tam, kde jsme posledně skončili,“ rýpnul si do několik let staré záležitosti.

Jiná reakce se u kontroverzního Čečence pomalu ani čekat nedala, přesto si fanoušci začali bláhově myslet, že by v případném duelu proti Jirkovi mohl potvrdit svá sebevědomá slova o tom, jak kdysi českého borce ničil na tréninku.


Kdyby Chimaev chtěl, určitě by se tento zápas dal domluvit. Ve střední váze titulovou šanci nedostal, z čehož se dá usoudit, že jej od pásu dělí ještě jedna výhra. A pakliže by Khamzat chtěl získat tituly ze tří hmotnostních kategorií, jak mimo jiné on sám všude tvrdí, pak by mu duel s Jirkou mohl přinést kýžené ovoce. Navíc by byl hodně sledovaný.  

V každém případě je třeba zmínit, že i když Jirkovu bojovou pobídku Khamzat pro tuto chvíli zamítl, tak to ještě neznamená, že ten zápas opravdu nebude ve hře. Ať už pro dohlednou, anebo vzdálenější budoucnost. Vlk za svou stále poměrně relativně krátkou MMA kariéru stihl vyslovit tolik slibů, které mu budou fanoušci ustavičně připomínat. A titul z polotěžké váhy sem dozajista patří.  


Další články