Sleduj nás

Chimaev: Doteď mi hlava nebere, jak se Procházka v UFC mohl stát šampionem. V gymu jsem si s ním vytíral zadek

Chimaev: Doteď mi hlava nebere, jak se Procházka v UFC mohl stát šampionem. V gymu jsem si s ním vytíral zadekFOTO: UFC

Khamzat Chimaev, který údajně dříve Jirku ničil na tréninku, se velice diví, jak se takový „průměrný“ zápasník, jako je Procházka, mohl kdy dostat až k titulu šampiona UFC.

Momentálně je mistrovský opasek z divize do 93 kilogramů volný, ovšem to se už za pár okamžiků změní. Jiří Procházka zasáhne do své čtvrté bitvy v UFC a podruhé dostane možnost se opět stát šampionem. Tedy přesně tím člověkem, o jehož schopnostech někteří lidé doteď pochybují. Jedním z takových lidí je čečenský „Vlk“ Khamzat Chimaev, jehož další rýpavá zpověď zazněla v pořadu The MMA Hour. 

„Jednou jsem slyšel, jak o mně Jirka říkal, že jsem nevyzralý kluk, který se ještě potřebuje učit. Má zkušenost ale hovoří o něčem jiném. Spousta lidí by vám mohla potvrdit, že když byl u nás v gymu, tak dostal nehorázně naloženo. Všichni vědí, jak dopadly naše společné sparingy. Jirku jsem naprosto ničil, a dokonce to máme i na videu,“ líčil Chimaev hned úvodem.


„Mám záznamy, kterými mohu dokázat, jak jsem si s Jirkou vytřel zadek. I tak je ale nezveřejním, protože ho nechci zostudit. Řeknu však, že zejména v jeho případě se divím, jak se takový člověk mohl dostat až k pásu šampiona UFC. Vůbec to totiž nedává logiku,“ uváděl Chimaev.

„Kdo ví, možná je polotěžká váha plna samých špatných a nekvalitních bojovníků, ale zejména u Procházky nechápu, jak se mohl stát až šampionem. Co jsem poznal na vlastní kůži, tak i když v postoji není vyloženě špatný, tak na té zemi hodně strádá. Nacházím spoustu způsobů, jak ho můžu porazit, zato on by proti mně měl jenom jeden – šťastný úder,“ vypíchl Chimaev.


A kdo ví, třeba se tohoto typu souboje vážně jednou dočkáme. Prozatím se sice Khamzat bude soustředit na střední váhu, ale zároveň nevyloučil, že by se postupně nemohl přesunout výše. A právě duel s Jirkou by všichni fanoušci nepochybně rádi viděli.


Další články