Sleduj nás

Jiří Procházka pro mě není soupeř, ale moc s ním chci bojovat, přeje si Chimaev

Jiří Procházka pro mě není soupeř, ale moc s ním chci bojovat, přeje si ChimaevFOTO: UFC

Až se Khamzat Chimaev přesune do polotěžké váhy, tak doufá, že na trůnu bude vysedávat Jiří Procházka. Jednak je to atraktivní bojovník a jednak na něho také zná dokonalý recept. 

Styly dělají zápasy a zejména v tomto případě by nás čekal tradiční souboj postoj vs. zem. Khamzat Chimaev je ryzí wrestler, který se teprve před pěti lety začal věnovat také postoji. Nedá se ovšem říct, že by v něm byl špatný, naopak je pořádně dravý, ale na neortodoxní styl Jiřího Procházky určitě mít nebude. Právě proto by českého oponenta vzal rychle na zem, kde by jej zardousil. Údajně by to nebylo vůbec těžké.

„Mnoho lidí to neví, ale ještě než se Jirka dostal do UFC, tak jsme spolu spárovali. Přiznávám, že v postoji jsem s ním měl problémy, ale pokud jsem to přenesl na zem, tak to byla úplně jiná písnička. Ten zápas byl prakticky jen v mé režii. To je ten důvod, proč si na Jirku tolik věřím, protože vím, že na zemi je nulový. Možná to není úplný začátečník, ale na mé celoživotní zkušenosti z wrestlingu a grapplingu rozhodně nemá,“ přednesl Chimaev.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Do polotěžké váhy se určitě jednou vydám. Nevím, jestli to bude za rok nebo za dva, ale rozhodně se tam vydám. A až tam budu, tak doufám, že se střetnu právě s Jiřím Procházkou, který je teď správně vyhajpovaný a já bych byl moc rád, kdybych mu ten hřebínek mohl srazit. Na papíře by to vypadalo jako vyrovnaná show, ve skutečnosti to ovšem bude zcela jednoznačná záležitost, kterou jsem schopen uzavřít v prvním kole. Až tak moc si věřím,“ sdělil Chimaev serveru Middle Easy.

S tímto švédsko-čečenským bojovníkem se v kleci uvidíme nejdříve v létě. Momentálně dodržuje ramadán, během něhož prakticky ani netrénuje. A pokud, tak do přípravy kvůli velkému půstu nedává všechno. Khamzatův manažer potvrdil, že cílem zůstávají v první řadě tituly velterové a střední váhy, poté přijde na řadu i polotěžká váha.Další články