Sleduj nás

Je po všem, GSP pověsil rukavice na hřebík. Nepřemluvila ho ani dojemná zpráva od Khabiba

Je po všem, GSP pověsil rukavice na hřebík. Nepřemluvila ho ani dojemná zpráva od Khabiba

Bohužel nikdy nic netrvá věčně a i jindy pohádkový příběh tehdy pouhého snílka, za něhož se GSP na začátku své dlouhé cesty sám považoval, došel do svého konce. Kanadský zápasník, který kdysi vládnul divizi velterové váhy, po níž si sáhnul na zlato i ve váze střední, pověsil dnešním dnem definitivně rukavice na hřebík.

Vše se objevilo poněkud náhle, leč pochopitelně. GSP se potýkal s dlouhými zdravotními komplikacemi, které ohrožovaly jeho MMA kariéru, až se vůbec nevědělo, zdali se z toho dostane. Pravidelná péče lékařů ovšem dala kanadskému odhodlanci novou naději, díky níž opět dostal povolení vrátit se zpět do oktagonu, nicméně po vážném zánětu tlustého střeva mu bylo doporučeno, aby nic nepřeháněl.

Bojový duch v jeho těle nakonec vyhrál, a tak se GSP vrátil do plného tréninku, během něhož označoval Khabiba Nurmagomedova za ideálního soupeře, s jakým by se chtěl utkat. Tato slova byla několikrát podpořena i druhou stranou, a to nejen šampionem z divize lehké váhy, ale i jeho manažerem Alim Abdelazizem, jenž je považován za dlouholetého přítele St-Pierra. Díky těmto podkladům se zdála být bitva mezi oběma borci hotovou věcí.

Jak už bylo několikrát avizováno, samotnou stopku k jejich střetu vystavila až Nevadská komise, která tak jednala v rámci Khabibova předchozího nevhodného chování na UFC 229. Ruský Orel dostal stopku na devět měsíců, přičemž on sám nakonec uvedl, že se nehodlá do akce vrátit dříve, než vyprší trest oběma jeho týmovým kolegům, jež podobně jako on překročili povolenou mez, za což si vysloužili roční distanc.


Khabib tak poslal směrem do Kanady pro St-Pierra jasný vzkaz, kde ho prosil, aby své „náhlé“ plány přehodnotil a počkal na duel s ním až do listopadu. „Bylo by mi ctí se s tebou utkat, jsi pro mě legenda a jeden z nejlepších bojovníků všech dob. Vyrostl jsem na tvých zápasech a nechovám k tobě nic jiného než respekt. Počkej na mě do podzimu a můžeš si vybrat hmotnostní kategorii, klidně půjdu za tebou do tvé váhovky a je úplně jedno, jestli se to bude konat v Montrealu, nebo v New Yorku.“

Tato zpráva byla od Khabiba velice dojemná. Pokud si dobře pamatujete, nikomu jinému nenabízel, že by se s ním utkal v jiné divizi, než je ta lehká. Ba dokonce všechny své soupeře lákal právě k sobě, o čemž svědčí i tehdejší prohlášení na konferenci pořádané UFC: „Je mi jedno, zdali přede mě postavíte King Konga. Jen zajistěte, aby měl maximálně 70,3 kg. Potom nemám problém vůbec s žádnou výzvou, před jakou mě vystavíte.“


I GSP byl touto zprávou dojat, ale bohužel jako všude jinde, tak i zde on sám běžel proti času. „Bylo to pro mě těžké rozhodnutí a rozhodně jsem ho neučinil s lehkým srdcem, ale uvědomil jsem si, že je pro mě nejlepší, pokud skončím na vrcholu. Jsem rád, že jsem si to rozmyslel, protože to je přesně to, oč tu běží. Všichni bychom měli skončit v tom nejlepším (patrně narážel na Andersona Silvu, s nímž se nejednou dostal do slovní potyčky - Silva na rozdíl od něho rád pokračuje i za svým ‚primem‘),“ prozradil GSP, který prostřednictvím konverzace s Arielem Helwanim dodal, že si reakce od Khabiba velice váží, avšak nakonec se zachoval tak, jak by se zachoval ruský šampion sám, kdyby byl v jeho věku. Ustoupit na vrcholu a nechat o své blahodárné jízdě skládat písně.


Další články