Sleduj nás

Ian Garry si vybral soupeře! Kývne UFC na souboj neporažených?

Ian Garry si vybral soupeře! Kývne UFC na souboj neporažených?FOTO: UFC

Borci, kteří proplouvají profesionální kariérou bez prohry, mají okolo sebe zvláštní auru, a proto fanoušky vždy extrémně zajímá, když na sebe podobná dvojice narazí. Důvod je nasnadě. Jeden z bojovníků tento status ztratí. 

UFC si samozřejmě podobné bijce chrání jako oko v hlavě, ale občas se prostě střetu neporažených nedá zabránit.

Irská naděje přesvědčuje stále početnější dav fanoušků, že podobnost s Conorem McGregorem není čistě náhodná. Garry zatím rozdává působivé knockouty a u toho zvládá provokovat soupeře i fanoušky svými okázalými gesty. Poslední představení na turnaji UFC 292 dokonale zapadlo do tohoto rámce. Ir rozkopal veterána Magnyho tvrdými lowkicky, ale místo o finiš se spíš snažil svého soupeře zdeptat.

„Dnes jsem to sice mohl ukončit, ale taky jsem si mohl naběhnout do škrcení. Takže jsem ho prostě rozebral hrozným způsobem. Kdo tohle Magnymu udělal? Nikdo! Říkal jsem vám, že jsem sakra dobrý, vím, co umím svým soupeřům způsobit. V pauze mi řekl, ať mu táhnu z očí, tak proto přišel ten prostředníček,“ vysvětlil Garry kontroverzní gesto.

Ihned po zápase si Ian řekl o legendu UFC Stephena Thompsona. Souboj dvou skvělých postojářů by jistě fanoušky nadchnul, ale veterán se na podobnou výzvu necítí a s Garrym bojovat nechce. Volba neporaženého Ira tak padla na “Čečenského Vlka”, který se může pyšnit podobnou bilancí. Khamzat Chimaev je stále rozhodnutý ovládnout minimálně dvě divize, a tak by jej extrémně exponovaná bitva mohla zajímat.


„Moje vysněné místo je 3Arena v Dublinu. Pokud by byl soupeřem Khamzat Chimaev, nemělo by to chybu! Všichni mají pocit, že je to hrozný bubák, ale já jim ukážu, kdo je tady opravdu tvrdý. Jakmile budu mít možnost ho trefit, tak se ukáže ten nejzlejší chlap v téhle hře,“ řekl si o hvězdného soupeře Garry. 

Vlk má momentálně v hledáčku Paula Costu, se kterým se střetne na turnaji UFC 294 v říjnu. Co bude v následujících měsících, je otázkou, ale bitva Chimaev vs. Garry by nás určitě zajímala.

Zdroj: UFC tisková konference, lowkickmma.comDalší články