Sleduj nás

GSP: Woodley a nejlepší zápasník velterové váhy všech dob? Tím si nejsem zcela jist

GSP: Woodley a nejlepší zápasník velterové váhy všech dob? Tím si nejsem zcela jist

Není to tak dávno, co nám současný šampion velterové váhy obhájil svůj titul a pak o sobě prohlásil, že je v rámci této divize nejlepším zápasníkem všech dob. Bookmakery v poslední době podceňovaný Tyron Woodley (19-3-1) musel proti Darrenu Tillovi (17-1-1) uspět, aby se udržel na výslunní, odkud nyní vzhlíží na Georgese St-Pierra (26-2-0) jako na svého dalšího potencionálního soupeře. 

„Je Woodley opravdu nejlepším? To je těžké říct, protože tu máme několik dalších bojovníků, kteří v podobném bodě, jako se nachází právě on, byli jedněmi z nejlepších,“ prozradil GSP v jednom ze svých posledních rozhovorů. 

„V současné době tu máme několik šampionů - a tím neříkám, že Tyron je jeden z nich, protože má přirozený talent - kteří se dostali na vrchol tou lehčí cestou. Bohužel to v tomto sportu takto chodí. Někdy je vám v rámci soupeřů nabídnut lehčí los, jindy zase ten těžší,“ přibližuje. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Tyronův poslední výkon (proti ještě nedávno neporaženému anglickému velikánovi Darrenu Tillovi) byl fenomenální, ale ještě se nedá říct, že by se dal označit za toho úplně ejlepšího. Má k tomu dobře našlápnuto, ovšem mého úhlu pohledu by mu stále kousek chybí,“ uvádí.

Tyron Woodley bojuje v UFC


Na obzoru se nám rýsuje několik dalších velkých bitev. I když doposud ještě nic není jisté, jedna možnost nám nabízí duel Woodleyho se St-Pierrem a druhá bude odvozena podle toho, jak dopadne souboj Khabiba Nurmagomedova s Conorem McGregorem. Kdyby totiž irský bojovník při svém návratu do UFC vyhrál, měl by touhu se zlepšovat a jednou z hlavních možností by byl boj s The Choosen Onem, tedy Tyronem Woodleym. 

„Nedokážu říct, co na mě čeká,“ upřesňuje GSP. „Když se člověk vrací k zápasení, musí si uvědomit, co všechno to obnáší. V mém případě mohu více ztratit, než získat. Woodley se mnou chce bojovat, protože ta cena je pro něho daleko vyšší než pro mě,“ pokračuje. 

„Není to tím, že bych se bál, a abych byl upřímný, jsem vyděšen před každým zápasem, do něhož vstupuji, i když ten strach je sám o sobě irelevantní, protože před svými výzvami neutíkám, ale je to hlavně tím, že si člověk musí rozumně promyslet svůj další tah. Potřebuji si nejdřív ověřit, co mohu získat, co mohu ztratit, co to všechno bude obnášet a teprve pak se rozhodnu,“ dodává. 


Georges St-Pierrovi byla v minulém roce diagnostikována choroba střevní sliznice, kvůli níž musel svou kariéru dočasně přerušit a vzdát se tak svého titulu ve střední váze. Ačkoliv kanadský zápasník říkal, že návrat je možný, přesun do vyšší váhové divize, než je ta velterová, pro něj už nepřipadá v úvahu. 


Další články