Sleduj nás

Další Nurmagomedov zabojuje o mistrovský titul. Tentokrát v Bellatoru

Další Nurmagomedov zabojuje o mistrovský titul. Tentokrát v Bellatoru
Usman Nurmagomedov se dočkal. Doposud neporažený dagestánský borec se pokusí ulovit titul lehké váhy Bellatoru.

Kdo si prošel školou dnes už bohužel zesnulého trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova, ten poznal, jak vypadá těžká práce, ale také se mohl radovat z jejich plodů. Veleúspěšný dagestánský kouč vychoval několik desítek budoucích šampionů, přičemž mezi nejznámější patří jeho syn Khabib.

Právě Khabib převzal otcovo žezlo a nyní se věnuje trénování. V UFC podává pomocnou ruku příteli Islamu Makhachevovi či synovci Umaru Nurmagomedovovi a v Bellatoru dopomohl na vrchol Usmanu Nurmagomedovovi, rovněž synovci. Právě tento borec bude 18. listopadu bojovat o titul lehké váhy Bellatoru.


https://twitter.com/MMAJunkie/status/1557558635236032518?s=20&t=bepK7rutvOiLn-PZIGH1NA

I když organizace ještě neoznámila přesné místo konání, jisté je, že se doposud neporažený Usman střetne se šampionem Patrickym Freirem. Pro něho to bude premiérová obhajoba a dle papírových předpokladů zřejmě i nejtěžší zápas kariéry.


Pro fandy UFC může být tento zápas zajímavý i z toho hlediska, že Usman do budoucna nevyloučil svůj přesun na ještě vyšší úroveň. Konkrétně v UFC by případně vyhlížel pás lehké váhy, ale ten prozatím nechá Islamu Makhachevovi.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon Vera

Další z galavečerů organizace UFC je za námi a nutno uznat, že hlavní zápas nepřinesl ani zdaleka takový ohňostroj zábavy, jak se očekávalo. Kdo naopak příjemně překvapil je nestárnoucí Holly Holm, která se po prvním rozehřívacím kole rozjela k parádnímu výkonu. Třetí výhru v řadě a jeden z výkonů večera si odnesl přemožitel Lájoše Kleina, Američan Nate Landwehr, který svého soupeře uškrtil ve druhém kole.

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon Vera