Sleduj nás

Zlomený Poirier nepopírá, že po prohře s Khabibem uvažuje o důchodu

Zlomený Poirier nepopírá, že po prohře s Khabibem uvažuje o důchodu

Měl to být osudový zápas, který zlomí nadvládu ruského šampiona. Dustin Poirier přípravě obětoval opravdu všechno, na moment jako tento se připravoval celý život, ale nakonec v něm selhal. To vše se slzami v očích a slovy: „Zklamal jsem sám sebe.“

Dustin poslední týdny nemluvil o ničem jiném než o tom, jak bude přepisovat historii. V jeho prospěch mluvila dobře chycená gilotina z třetího kola, ovšem kromě ní byl celý zápas v režii borce z Dagestánu, který si připsal již svou dvanáctou výhru v UFC v řadě (dvacátou osmou celkově).

Po této neúspěšné noci by se asi každého zmocnily emoce. Vše dospělo do takové míry, že Dustin dokonce uvažuje o MMA důchodu.


„Děkuji vám všem za podporu, opravdu moc to pro mě znamená. Pokud se rozhodnu zápasit znovu, vrátím se zpátky v plné síle. Pokud ne, uvidíme, co pro mě má Bůh přichystáno,“ uvedl Poirier druhý den po zápase.


Již chvíli po zmařeném utkání byly v jeho očích vidět slzy. Momentálně ví, že cesta zpátky na vrchol může být dlouhá a složitá. Dostatek sil určitě mít bude, aby se po ní vydal znovu, ovšem takovýto scénář (boje s Khabibem) se mu asi už nenabídne.

„Možná tam byly chvíle, ve kterých jsem si mohl vést lépe. Byl jsem tak moc připravený a nyní se musím každé ráno dívat do zrcadla a žít s tím pocitem, že jsem zklamal sám sebe,“ bědoval Dustin. „Osud mě ale naučil, abych byl za vše vděčný, a to také budu,“ dodával.


Další články