Sleduj nás

Zápas s Makhachevem jsem nesledoval. Člověk, co s ním bojoval, jsem nebyl já, říká Oliveira

Zápas s Makhachevem jsem nesledoval. Člověk, co s ním bojoval, jsem nebyl já, říká OliveiraFoto: UFC

Dominantní Makhachevova výhra nad Oliveirou se v podstatě nepočítá, v kleci totiž bojoval s dvojníkem brazilského zápasníka.

Psal se nám tehdy říjen roku 2022, kdy spousta lidí věřila, že je Charles „do Bronx“ Oliveira přesně tím mužem, který dokáže zastavit dominantní dagestánský styl.

Fanoušci z celého světa nemohli dospat nadšením, ale když začal zápas, všem spadly pusy. Charles si proti Islamovi ani neškrtl a odnesl si jasnou prohru ve druhém kole na submisi arm-triangle choke.

Oliveira normálně nebývá člověkem, který by si na něco stěžoval nebo se vymlouval, ovšem teď učinil výjimku.

Když byl na tiskové konferenci před svým nadcházejícím zápasem, který svede proti Beneilu Dariushovi, tázán, zdali už se podíval na záznam té drtivé prohry, odpověděl prosté „Ne“. Neměl k tomu totiž žádný důvod.


„Duel s Makhachevem jsem nesledoval. Člověk, který s ním bojoval, jsem nebyl já,“ odmítal na sebe vzít jakoukoliv zodpovědnost.

„Jediné, co mě zajímá, je můj nadcházející zápas, který je proti Beneilu Dariushovi. Až ho porazím, půjdu si zpátky pro titul,“ avizoval.

Tato verze příběhu se naprosto liší od té, kterou Oliveira pronesl v prosinci loňského roku. Tehdy byl více pokorný a přiznal, že ho Makhachev naprosto přejel, což byl také důvod, proč na celý měsíc zmizel z očí veřejnosti, potřeboval si totiž utřídit myšlenky.


Jak je vidět, s touto porážkou se již vypořádal, kupodivu jen trochu jinak, než by většina z nás čekala. Naprosto ji totiž vytěsnil ze své hlavy.


Další články