Sleduj nás

Zápas s Hollowayem byl risk, který jsem chtěl podstoupit, říká Gaethje a nabídl jména příštích soupeřů

Zápas s Hollowayem byl risk, který jsem chtěl podstoupit, říká Gaethje a nabídl jména příštích soupeřůFOTO: UFC

Justin Gaethje mohl být v lehké váze dalším titulovým vyzývatelem. Nechtělo se mu ale čekat, až se Islam Makhachev vrátí, a teď o svou šanci přišel.

Islam Makhachev se jako mnoho dalších muslimských bojovníků oddával ramadánu, kvůli kterému odmítl účast na turnaji UFC 300. Justin Gaethje byl přitom nejčastěji skloňován jako jeho možný soupeř, kterému se však nechtělo čekat do léta, až se šampion vrátí. Přijal proto místo na jubilejním galavečeru, kde se domluvil na zápase s Maxem Hollowayem.

Mnohým fanouškům tento fight nedával vůbec žádný smysl. Nikoliv však proto, že by Justin měl prohrát, nýbrž proto, že mohl takovou klasickou pérovou váhu, jakou je Holloway, vystřelit až do vesmíru. Všichni však byli ze samotného průběhu boje překvapeni, protože se nám naskytl vývoj, se kterým skoro nikdo nepočítal.


„Max vyhrál, protože byl aktivnější a přesnější,“ chopil se slova Gaethje, který už je v domácí péči, kde se zotavuje z tvrdého KO, jež inkasoval v poslední vteřině pátého kola. „Takový už je prostě náš sport. Jednou jste nahoře, podruhé dole. Určitě mi neprospěla ta šťouchnutí do oka, ale horší bylo spíše to, že jsem se nechal stáhnout do Maxovy hry,“ přiznával pro MMA Knockout.

„V každém případě ničeho nelituji. Mohl jsem si počkat na Makhacheva, anebo účinkovat na největším MMA turnaji roku a dost možná i celé historie UFC. Vybral jsem si to druhé. Jednalo se o obří risk, ale i tak ho nelituji, ačkoliv jsem prohrál,“ konstatoval muž, jehož titulová šance se přenesla na Armana Tsarukyana. Ten ji ovšem z nedostatku času na přípravu odmítl, a tak se nakonec se šampionem utká Dustin Poirier.


„Jsem za Dustina rád, někdo s Islamem bojovat musel. Rozhodně si nechci stěžovat, že jsem o svou šanci přišel, protože to bylo mé rozhodnutí s Hollowayem bojovat. A i když tu porážku ještě zpracovávám, tak to určitě neznamená, že bych házel flintu do žita. Stále tu je například Oliveira, Dariush a další borci, se kterými se můžu utkat. Ještě se uvidíme!“ prohlásil Gaethje, který kdysi hrozil důchodem. Očividně tedy svůj původní názor pozměnil.


Další články