Sleduj nás

UFC on ABC 3: Brian Ortega vs. Yair Rodriguez

UFC on ABC 3: Brian Ortega vs. Yair Rodriguez
UFC se vrací do New Yorku již tento víkend a to turnajem, kde bude hlavním tahákem bitva mezi dvěma elitními borci v pérové váze.

Šampion Volkanovski potvrdil svoji dominanci v divizi třetím vítězstvím nad Maxem Hollowayem a začal mluvit o přechodu do lehké váhy. Tento duel tak může ukázat, kdo se vydrápe na uvolněný trůn po famózním Australanovi.

Brian Ortega v posledním zápase předvedl neskutečnou bitvu, při které dokázal dostat Volkanovského do největších problémů za jeho působení v UFC. Ten naopak nasázel svému soupeři 214 signifikantních úderů a absorboval jich pouze 88.


T-City tak navázal na svoji prohru proti Hollowayovi, kdy sice také ukázal obrovské srdce, ale i po tomto zápase šla nahoru ruka jeho soupeře.

Momentálně tak disponuje jednatřicetiletý Američan bilancí patnáct výher a dvě porážky, kdy 47 % vítězství ukončil submisí.


https://twitter.com/i/status/1317685807105273856

Yair Rodriguez se do akce vrací také po porážce, ale rozhodně zanechal po pětikolové řežbě s Hollowayem obrovský dojem. Nad Havajcem zvítězil možná ve dvou kolech a opět ukázal velkou škálu technik a výborného pohybu.

Pro devětadvacetiletého Mexičana to byla druhá porážka v jeho UFC kariéře, tu první utrpěl v zápase s dalším bývalým šampionem Frankie Edgarem.

Do tohoto zápasu tak nastoupí s bilancí třináct výher a tři porážky, kdy 46 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.


https://twitter.com/i/status/1424825617862758405

El Pantera bude mít mírnou výhodu v dosahu, která mu může pomoci prosadit si svůj styl, kdy rád bojuje na vzdálenost a hodně kope. I přes tuto výhodu však více věříme Ortegovi, který má více způsobů, jak dojít k vítězství. V posledních zápasech navíc prokázal pozoruhodné zlepšení v postoji.

V kombinaci s jeho schopností vytáhnout vítěznou submisi i po několik kol trvající nakládačce je pro nás Brian jasný favorit. Svou úlohu také může hrát Ortegovo domácí prostředí, které může ovlivnit rozhodčí i jeho soupeře. Kurz na výhru Briana je nyní okolo 1.65.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články