Sleduj nás

UFC Fight Night: Jairzinho Rozenstruik vs. Alexander Volkov, analýza k zápasu

UFC Fight Night: Jairzinho Rozenstruik vs. Alexander Volkov, analýza k zápasu
UFC se nám po týdenní odmlce vrací zpátky. To turnajem, ve kterém si hlavní slovo berou dva velice nebezpeční borci z první desítky těžké váhy. Oba se navíc vracejí po předchozím nezdaru, a tak se dá z obou stran očekávat enormní snaha o vítězství.

Alexander Volkov je momentálně na sedmé pozici v žebříčku nejtěžší divize a do klece se podívá po nepříjemném zážitku, který mu v Londýně připravil Tom Aspinall.

Britská naděje svého zkušeného soupeře vůbec nepustila do zápasu a po krátké anabázi v postoji jej Aspinall ukončil na zemi armbarem. Volkov vydržel v kleci pouze tři a půl minuty, což je jeho nejrychlejší prohra od roku 2013.

Bývalý šampion M-1 a Bellatoru tak opět nevystoupil ze svého stínu a potvrdil, že v zápasech s absolutní špičkou většinou tahá za kratší konec. Drago se i tentokrát bude spoléhat na své obrovské rozpětí paží a kickbox, který mu umožnuje zasáhnout soupeře za jednu minutu 4.83 signifikantními údery a inkasovat pouze 3.04.

Bilance třiatřicetiletého Rusa je čtyřiatřicet výher a deset porážek, kdy 65 % vítězství získal knockoutem.


https://twitter.com/i/status/975150314738262016

Jairzinho Rozenstruik je v hodnocení divize pouze jedno místo za Volkovem a vrací se po jednoznačné bodové porážce, kterou mu uštědřil Curtis Blaydes. Pro Bigi Boye to byla již třetí prohra z posledních pěti zápasů, ale nutno uznat, že podlehl pouze top kvalitě reprezentované Ngannouem, Ganem a naposledy právě Blaydesem.

Bývalá hvězda Glory se i v kleci spoléhá na svoji úderovou sílu a na těžkou váhu slušnou pohyblivost. Za svoji desetiletou kariéru v MMA nasbíral rekord dvanáct výher a tři porážky, kdy 92 % vítězství ukončil knockoutem.


Jairzinho Rozenstruik by nerad zastavoval, už teď si ukázal na dalšího soupeře

Pro oba bojovníky se zdá hrana první desítky jako absolutní strop jejich možností. Oba se také spoléhají na postoj, ale zatímco Volkov si drží vzdálenost a sází velké množství úderů a kopů, tak Rozenstruik čeká trpělivě na svoji šanci a dokáže ukončovat soupeře jediným přesným kontrem.

Kurzy jsou nakloněné na stranu Volkova, ale nám se víc líbí sázka na jeho soupeře. Rozenstruik je schopný dostat se k Alexanderovi natolik blízko, aby využil svoji ohromnou sílu.

Aspinall navíc minule ukázal, jak velké má Volkov problémy s pohyblivým a agresivním útočníkem. Kurz 2.25 na výhru Jairzinha je podle nás skvělá příležitost, kterou si nenecháme ujít.

Další články