Sleduj nás

UFC 266 přinese odvetu po sedmnácti letech! Těšit se můžeme i na dvě bitvy o titul

UFC 266 přinese odvetu po sedmnácti letech! Těšit se můžeme i na dvě bitvy o titul
Jak je u číslovaných turnajů obvyklé, i na UFC 266 proběhne boj o titul! A tentokrát dokonce dvojnásobný.

Akce se uskuteční ze soboty na neděli a hostit jí bude T-Mobile Aréna v Las Vegas. Na programu je třináct zápasů a je tedy možné, že nás čeká opravdu dlouhá noc. Poslední tři zápasy na prelims by na většině turnajů patřily k vrcholům hlavní karty a i to dokládá, jak našlapaná akce se na nás řítí.

Sedmý zápas v pořadí a předposlední na prelims nám nabídne souboj Dana Hookera a Nasrata Haqparasta. Novozélandský bojovník si potřebuje po dvou porážkách spravit náladu, ale americké úřady mu vydaly potřebná víza až tři dny před turnajem. Dan tak vyrazil na cestu až ve čtvrtek a na vážení pojede prakticky rovnou z letiště.

Ještě hůř ale na tom je jeho soupeř. Haqparast se necelé dva týdny před turnajem vracel do Německa. Z důvodu úmrtí v rodině a při snaze dostat se zpět do USA narazil na podobnou zvůli úřadů jako Hooker.

Nakonec po intervenci UFC a fanoušků po celém světě se podařilo vše vyřešit a Nasrat zápas také stihne. Uvidíme, jak bude po tragické rodinné události mentálně připravený, a kdo z borců lépe vstřebá náročný přelet.


Poslední na prelims bude bantamová bitva dvou bojovníků, kteří se nacházejí v naprosto rozdílném rozpoložení. Marlon Moraes byl ještě nedávno v boji o titul, ale nyní je po dvou tvrdých knockoutech od Sandhagena a Fonta hodně dole.

Merab Dvalishvili se po slabém začátku v UFC rozjel a drží sérii šesti výher v řadě. Uvidíme, zda se Magic vrátí ke svým kouzlům a nebo ho The Machine přejede jako v posledních třech letech všechny ostatní.

UFC 266 nabízí skvělou fight card


Hlavní kartu odstartuje duel mezi Andrade a Calvillo. Jessica prohrává pouze s naprostou top třídou a v tomto boji je obrovskou favoritkou. V dalším zápase se bude bojovat o to, kdo se rychle vrátí do boje o titul v těžké váze.

Curtis Blaydes se už nadechoval k vyzvání Francise Ngannoua, ale v rozletu ho zastavil Derrick Lewis. Jairzinho Rozenstruik šanci proti Predátorovi z Kamerunu dostal, ale vydržel s ním v kleci pouze dvacet vteřin. Pokud si Razor prosadí svůj wrestling, neměla by mu výhra uniknout.


Odveta po sedmnácti letech se v MMA moc často nevidí. Tento víkend se podobné události dočkáme, a to když se podruhé střetne Robbie Lawler s Nickem Diazem. První měření sil vyhrál gangster ze Stocktonu knockoutem ve druhém kole. Nyní se však bude vracet po více než pětileté pauze a mírný favorit je tak Ruthless.Hlavní předzápas přinese další obhajobu dominantní šampionky Valentiny Shevchenko, kterou se pokusí překvapit Lauren Murphy. Osmatřicetiletá Američanka má sice pět výher v řadě, ale v konfrontaci s Bullet má šanci asi jako Mikulášek proti Vémolovi.

Poslední na řadu přijdou trenéři devětadvacáté řady The Ultimate Fightera. Zápas, který se měl uskutečnit již v březnu, nabídne druhou obhajobu Alexandera Volkanovskiho.


Pás se mu pokusí sebrat Brian Ortega, který se po porážce od Hollowaye na dva roky uklidil ze scény, aby se vrátil jako mnohem lepší verze sebe sama.

Pokud vás zajímá podrobnější rozbor titulových bojů, v sekci analýzy najdete detailní informace, které mohou znamenat rozdíl mezi zeleným ticketem a porážkou. Sledovat našlapaný turnaj UFC se dá díky streamům sázkových kanceláří nebo PPV.

Další články