Sleduj nás

UFC 251: Holloway chce zpátky na trůn pérové váhy, Volkanovski však nedá svou kůži zadarmo a slibuje ukončení

UFC 251: Holloway chce zpátky na trůn pérové váhy, Volkanovski však nedá svou kůži zadarmo a slibuje ukončení

Součástí blížícího se turnaje UFC 251 bude i očekávaná odveta mezi bývalým nesporným králem perové váhy Maxem Hollowayem a jeho posledním přemožitelem a současným šampionem Alexanderem Volkanovskim.

Závěrem minulého roku spolu tito dva bojovníci svedli opravdu atraktivní tvrdou pětikolovou bitvu, ve které pro mnoho lidí překvapivě zvítězil australan Volkanovski. Tento celkem nevýrazný chlapík nakopl svou kariéru coby jako poměrně úspěšný ragbyový hráč a pro sport jako MMA měl tudíž hned spoustu předpokladů. Rugby jsou rychlým, tvrdým, velmi kontaktním sportem a pro bojová umění mohou znamenat výbornou průpravu.

Nutno dodat, že Volkanovski se běžně pohyboval ve váze kolem 90 kilo, než se rozhodl bojovat v pérové divizi UFC. Na svou menší výšku má značně velké rozpětí paží a síla úderů s bravurními reflexy mu rozhodně také nechybí. V UFC dosud nenašel přemožitele a během svého působení v nejvyšší MMA lize světa nasbíral obdivuhodných osm vítězství v řadě. Teď se navíc nechal slyšet, že Maxe v odvetě plánuje zastavit dříve než na body.

holloway_volkanovski

Kdo ovšem sleduje zápasy havajskeho bijce Maxe Hollowaye, ten si určitě musel všimnout, že v zápase s Volkanovskim to jako by nebyl úplně on. Holloway patří mezi nejlepší strikery v UFC a svůj um dokáže výborně využívat. Ovšem je pravda, že v posledních zápasech se převážně spoléhal jen na tento aspekt boje, a tak se možná stal pro hladového novozélandského vlka snadno čitelným.


Borec s přezdívkou „Blessed“ v poslední době lehce pozapomněl na svoji komplexitu a své soupeře se převážně snažil pouze přeboxovat. Je to typ bojovníka, který má skvělé kardio a je zvyklý na své protivníky neustále vyvíjet nátlak a celkově určovat tempo zápasu. Jeho taktika boje mu dlouhou dobu vycházela. Až minulý rok se pokusil přejít o váhu výš, když se utkal o titul prozatímního šampiona lehké váhy s rozjetým Dustinem Poirierem.

Do tohoto zápasu vstupoval na vlně neuvěřitelných třinácti výher v řadě, z nichž všechny získal v UFC. Vyrovnanou pětikolovou bitvu, která se zařadila mezi nejpůsobivější zápasy roku, však nakonec prohrál jednomyslným bodovým rozhodnutím a dále raději pokračoval v obhajobě svého trůnu šampiona perové váhy.

Holloway vs. Volkanovski 2


Zatímco Holloway zdolal ve své další obhajobě legendárního Frankieho Edgara, Volkanovski si poradil s José Aldem. Zapas o titul byl tehdy jeho jasným dalším krokem. V mistrovské bitvě pak podobně jako Poirier skvěle odolával Hollowayovu tlaku a v častých přestřelkach býval o dost přesnější.

Pro Maxe to byl čtvrtý zápas v rámci dvanácti měsíců a dalo by se předpokládat, že za jeho méně výrazným výkonem mohla stát i drobná únava. Lze předpokládat, že pokud se poučí z posledních chyb a do zápasu nastoupí ve své obvyklé kondici, mohl by mistrovský pás získat zpět. Na druhou stranu rozjetý tank jménem Volkanovski se nestal šampionem jen tak náhodou a rozhodně udělá vše proto, aby svůj čerstvě nabitý titul v pérové váze uhájil i v očekávané odvetě.

Jan Jakub Chyba

Max Holloway vs. Alexander VolkanovskiDalší články