Sleduj nás

UFC 249: Ferguson vs. Gaethje - Fight card, výsledky a online přenos živě

UFC 249: Ferguson vs. Gaethje - Fight card, výsledky a online přenos živě

Nejslavnější MMA liga světa konečně obdržela veškerá povolení k opětovnému provozování své činnosti a již tuto sobotu se vrátí hned ve velkolepém stylu. V hlavním zápase atraktivními duely nabité startovní karty se proti sobě střetnou dva rodilí Američané, a sice Tony „El Cucuy“ Ferguson (25-3) a Justin „The Highlight“ Gaethje (21-2).

---> Sledujte bojové sporty online! Live přenos z Oktagon MMA, UFC a další (KLIKNĚTE ZDE)...

UFC 249 - informace a novinky


Tony Ferguson se nese na vlně dvanácti výher v řadě, ovšem stejně jako my všichni ostatní, ani on nemládne. Již dávno si zasloužil bojovat o regulérní pás, ale do jeho životní cesty mu osud stále házel klacky. Ani nyní se prakticky nic nezměnilo. Duel se silným a velmi hladovým Justinem Gaethjem je vypsán na pět kol a bude se v něm bojovat pouze o dočasný titul a o tu čest, kdo na podzim vyzve šampiona Khabiba Nurmagomedova.

Analýzy a tipy na zápasy UFC 249

Mezi fanoušky už koluje mnoho různých tipů, kdo z tohoto zápasu vzejde jako vítěz a jakých možných scénářů jeho vývoje bychom se mohli dočkat. V první řadě bychom si měli uvědomit, že v UFC často rozhodují pouhé vteřiny spojené s chvilkovou nepozorností, drobné chyby související se špatným přečtením soupeřovy reakce, jediný nepatrný pohyb a zápasník, který zpočátku zápasu jasně dominoval, se náhle ocitne v bezvědomí na podlaze oktagonu.


UFC 249 - fight card, výsledky a stream živě

Sobotní turnaj s pořadovým číslem 249 bude zakončen soubojem dvou zápasníků s velice podobnými styly boje. Tony Ferguson vládne v kleci výborným thaiboxem, na své soupeře vyvíjí neustálý nátlak a ke všemu mu dopomáhá snad nekonečné kardio.

Jeho protivník, o pět let mladší borec s výstižnou přezdívkou „Highlight“, se rovněž prezentuje velice výbušným stylem boje a jeho knokautový úder je postrachem celé divize lehké váhy. Ačkoli patří Gaethje mezi elitní wrestlery, měření sil v boji na zemi téměř nevyužívá. Spíše spoléhá na svůj výbušný vstup do utkání doprovázený tvrdými kombinacemi vypínacích úderů. Tady by mohl svérázný „El Cucuy“ narazit, protože po zahájení fightu začíná většinou v pomalejším rytmu a svůj nátlak postupně s dalšími koly navyšuje. Na druhou stranu se jedná o bijce, jehož ukončení před limitem zní pro mnoho lidí až směšně. Tony je typ bojovníka, který má bradu jako nárazník od auta. I když se v kleci kolikrát dostane do úzkých, dokáže bezvadně „vstávat z mrtvých“.


Justin Gaethje předvídá, jaký průběh bude mít jeho zápas s Tonym Fergusonem

Co se vývoje této hlavní události večera týče, očekává se Justinův klasický tvrdý a nekompromisní počáteční nátlak, kdy se snaží svými granáty v rukou soupeře co nejrychleji ukončit, čemuž se bude Tony snažit odolávat a možná se i pokusí přenést boj na zem. Jeho rival má však jednu z nejúspěšnějších obran proti takedownům, tak by mohlo být zajímavé sledovat, jak si s tím držitel černého pásu v BJJ poradí.

Pokud se bývalý prozatímní šampion rozhodne počáteční tempo rodáka z Arizony vydržet v postoji, pravděpodobně se pokusí využívat svůj výtečně vypilovaný thaibox, hodně se pohybovat a protivníkovi znepříjemňovat jeho dynamické výpady krátkými pěstními kombinacemi zakončenými ostrými lokty a bolestivými low kicky. Jakmile by na Gaethjem začalo být znát nepatrné zpomalení, Ferguson by mohl pomalu přebírat otěže.

---> Sledujte bojové sporty online! Live přenos z Oktagon MMA, UFC a další (KLIKNĚTE ZDE)...


Oba bojovníci mají dost podobné atraktivní styly zápasení, jsou neuvěřitelně odolní a my můžeme očekávat nejen brzké ukončení, ale i pětikolovou řež. Takže všem fanouškům bojů v kleci vysíláme jednoduchý vzkaz: „Už teď si nařiďte své budíky a připravte se na nedělní snídani v podobě spousty dechberoucích zajímavých duelů!“

Cejudo_Cruz

UFC 249 online stream živě zdarma

Pokud si UFC 249 chcete užít naplno, můžete si zakoupit UFC Pay-per-view, které stojí kolem třiceti euro. Výhodou tohoto přenosu je, že můžete sledovat i samotné předzápasy. Další možností je Nova Sport 2, kde se o podrobný komentář postará majitel organizace Oktagon Ondřej Novotný. Pokud tuto televizi nechytáte, v nabídce je i Voyo, kde se cena měsíčního předplatného pohybuje okolo 160,- Kč. Můžete však jít i na riziko a hledat online stream zdarma, ten je většinou na Youtube, Twitchi a dalších podobných platformách. Prelims karta nám začíná ve dvě hodiny ráno, hlavní karta ve čtyři. 

UFC 249 fight card a výsledky
 • Justin Gaethje def. Tony Ferguson via TKO (punches) – Round 5, 3:39
 • Henry Cejudo def. Dominick Cruz via TKO (strikes) – Round 2, 4:58
 • Francis Ngannou def. Jairzinho Rozenstruik via knockout (punches) – Round 1, 0:20
 • Calvin Kattar def. Jeremy Stephens via TKO (strikes) – Round 2, 2:42
 • Greg Hardy def. Yorgan De Castro via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
 • Anthony Pettis def. Donald Cerrone via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
 • Aleksei Oleinik def. Fabricio Werdum via split decision (28-29, 29-28, 29-28)
 • Ronaldo Souza vs. Uriah Hall (zrušeno, Souza pozitivně testován na covid-19)
 • Carla def. Michelle Waterson via split decision (27-30, 29-28, 30-27)
 • Vicente Luque def. Niko Price via TKO (doctor’s stoppage) – Round 3
 • Bryce Mitchell def. Charles Rosa via unanimous decision (30-25, 30-25, 30-24)
 • Ryan Spann def. Sam Alvey via split decision (29-28, 28-29, 29-28)

---> Sledujte bojové sporty online! Live přenos z Oktagon MMA, UFC a další (KLIKNĚTE ZDE)...


Další články