Sleduj nás

Rusáci jsou podvodníci! Tomáš Deák zvažuje odchod z ACA! Důvodem je nefér chování a pokus o úplatek

Rusáci jsou podvodníci! Tomáš Deák zvažuje odchod z ACA! Důvodem je nefér chování a pokus o úplatek
O tom, že zápasit v Rusku není snadná záležitost, se tuzemští borci přesvědčují při každé návštěvě této rozlehlé země.

Vysoká kvalita zápasníků není bohužel jediným úskalím. Zlovůle bossů a protěžování oblíbených zápasníků patří i v dnešní době k obvyklým praktikám. Posledním důkazem budiž extempore okolo zápasu Tomáše Deáka na turnaji ACA 142.

https://twitter.com/i/status/1486773595313430531


Slovenský borec má dvě výhry před limitem v řadě a zdálo se, že je na nejlepší cestě zabojovat o titul bantamové váhy. Ve svém čtvrtém zápase pod křídly ACA měl původně narazit na Shamila Shakhbulatova, který se však zranil.

Podobný osud měl i náhradník Magomed Ginazov, a tak přišla od vedení ACA nabídka na souboj s bývalým šampionem Rustamem Kerimovem.


Ten již dopředu avizoval neschopnost navážit do bantamového limitu, a proto se dohodl s Tomášem na catchweight do čtyřiašedesáti kilogramů.

K překvapení všech však minul i tuto smluvenou váhu o téměř kilo a Deák zápas z pochopitelných důvodů odmítl. Potom se ale začaly dít věci!

„Snažili se mě přesvědčit penězi. Že mi prý dají padesát tisíc dolarů, tak ať to vezmu. Jenže já si přijel pro výhru, nikoliv pro prachy. V den zápasu jsme se potkali na chodbě na hotelu. On tam na mě začal křičet ty své ruské nadávky, tak jsem šel a stoupl si přímo před něj a začal mu nadávat pěkně po slovensky. A můžu vám říct jednu věc. Ten chlap musel mít tak osmdesát kilo, do naší váhy absolutně nepatří,“ popsal Tomáš nepříjemný incident.

tomas deak navrat


Šampion OKTAGONu teď bude čekat, jak se k celé situaci postaví vedení ACA. Málokdo ovšem předpokládá, že se odpovědné osoby chytí za nos a postaví se za cizince, když ve sporu figuruje neporažený a velmi oblíbený Kerimov.

Podobný vývoj asi předpokládal i sám Deák, který si o tom, jak to v ACA funguje, nedělá žádné iluze.

„Je to podvod a nic jiného. Není divu, že všechny poráží, když si vybírá soupeře z jiné váhy. Je to obyčejný lajdák, co se shodit ani nesnaží. Hýčkají ho papaláši, tak radši nabídne soupeřům peníze. Určitě zvažuji odchod, v tomhle jsem dost tvrdohlavý. Mám nějaké hodně zajímavé nabídky a to i ze světových organizací,“ nebojí se o svoji budoucnost nejlepší bantamová váha na československé scéně.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalitu

Už před zápasem bylo jasné, že tahle ruská mise prověří Tadeáše Růžičku po všech stránkách. Díky změnám na kartě se navíc zápas českého bojovníka posunul až na samotný vrchol celého večera, což jenom znásobilo pozornost a tlak, který byl na Mawara vyvinutý. Samotný souboj nakonec netrval ani dvě minuty, ale i tak nabídl několik zajímavých poznatků.

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalitu