Sleduj nás

Tai Tuivasa se po vaření piva vrhnul na obchod s marihuanou! Chce ovládnout trh v USA i Thajsku

Tai Tuivasa se po vaření piva vrhnul na obchod s marihuanou! Chce ovládnout trh v USA i ThajskuFOTO: UFC

Kariéra sympatického Australana se pohybuje v pravidelných sinusoidách. Momentálně je Tai Tuivasa hluboko dole, protože na vítězství čeká již čtyři zápasy. Všechny prohry navíc přišly před limitem a poměrně drsným způsobem. „Bam Bam“ tak opustil pracně vybojovanou pozici v nejlepší pětce těžké váhy a další zápasy v UFC pro něj budou naprosto existenční.

Naštěstí se čerstvě jednatřicetiletý borec může radovat alespoň z úspěchů ve svém podnikání. Společně s parťákem z UFC Tysonem Pedrem a australskou ragbyovou hvězdou Nathanem Clearym si již v roce 2019 otevřel pivovar, který pod značkou Drink West dodává zlatavý mok do mnoha australských výčepů. Název piva je odvozen od Tuivasova rodiště, kterým je pořádně drsná západní část Sydney.

Oblíbenost majitelů a peníze investované do reklamy pomohly novou značku bleskově etablovat na trhu. Drink West se tak stal oficiálním pivem, které se točilo na turnaji UFC, který se loni v Austrálii odehrál. Tuivasa povzbuzen tímto úspěchem rozjel v poslední době i další druh podnikání. Vrhnul se do prodeje marihuany a dalších produktů s tímto odvětvím spojených. Firma, která nese název Bam Bam Budz, má za cíl distribuovat trávu do všech amerických států, kde je to legální a pokud vše půjde, jak má, Tuivasa by se časem rád prosadil i na thajském trhu, který se konopným společnostem otevřel v roce 2022.


Asijská velmoc se k legalizaci marihuany odhodlala po covidových restrikcích, aby opět rozhýbala zájem zahraničních turistů. Thajci se do nové možnosti výdělku zakousli opravdu s chutí a během pouhých dvou let jsou oblíbená letoviska Koh Samui nebo Phuket zkrášlena stovkami obchodů, ze kterých se line charakteristická vůně.

Zdroj: Autorský text, UFCDalší články