Sleduj nás

Tadeáš Růžička v poutech zákona! Policie potvrzuje trestní stíhání, hrozí obrovský malér i potenciální konec kariéry

Tadeáš Růžička v poutech zákona! Policie potvrzuje trestní stíhání, hrozí obrovský malér i potenciální konec kariéryFoto Clash of the Stars

Talent, jako má on, byste jen těžko pohledali, přesto patrně zůstane nevyužit. Tadeáš Růžička je kvůli svému násilnickému chování oficiálně stíhán policií. Vězení není vyloučeno.

Policie České republiky nyní identifikovala muže, jehož násilný incident se stal základem obvinění proti českému MMA bijci Tadeáši Růžičkovi.

Tato událost vyvolala pozornost veřejnosti poté, co byla zveřejněna na začátku července. Kriminalisté se po výslechu svědka rozhodli zahájit trestní stíhání Růžičky pro trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví.


Na začátku července se český MMA zápasník Tadeáš Růžička dostal do vážných problémů. Veřejnost viděla video, na němž napadl jiného muže a posléze se mu vysmíval. Tato situace vedla k zásahu policie, avšak oficiální obvinění nemohlo být vzneseno, dokud nebyl vyslechnut postižený.


Situace se změnila v pondělí. "Kriminalisté nyní získali údaje o poškozeném a přijali jeho výpověď. Dále byly shromážděny dostatečné důkazy k zahájení trestního stíhání konkrétní osoby. Tadeáše Růžičku čeká obvinění z ublížení na zdraví a výtržnictví," uvádí oficiální prohlášení na webových stránkách policie.cz.

Video, které vyvolalo tento skandál, bylo sdíleno na sociálních sítích bývalým soupeřem Růžičky z turnaje Clash of the Stars, Tadeášem Veselým. „Mawar“ se bránil těmto obviněním na svém Instagramu. "Zřejmě tohle šíří osoba, která má ke mně osobní výčitky. Moje přítelkyně by skončila v nemocnici, kdybych se tak nezachoval. Vytvořte si svůj názor," reagoval Růžička ostře.

Následně však vyjádřil lítost. "Omlouvám se za to, co se stalo. Nemohu změnit minulost, ale chci zdůraznit, že jsem sportovec. Snažím se vyniknout v tom, co dělám nejlépe. Nejsem agresor. Tohle chování neschvaluji. Lituji, že se toto video stalo veřejným," sdělil před třemi týdny ve svém příspěvku na sociálních médiích.


V diskuzi se k tomu vyjádřil také trenér MMA Dominik Luks, který veřejně kritizoval Růžičkův postup.

"Chápu nutnost chránit svou rodinu, ale existuje lidský aspekt. Je šokující natáčet takový incident, ještě více pak naštěstí nesvéprávného muže, a to ještě dávat to na sociální sítě. Tohle by nemělo mít místo. Zjevně mu hrozí minimálně podmíněný trest. Sám jsem pracoval večer na dveřích nočního klubu, takže vím, jaké to je. S bojovými dovednostmi je třeba umět zacházet, ale v tomto případě to nebylo správné," prohlásil.

Růžičkův rival Tadeáš Veselý pro Top-Fight.cz oficiálně potvrdil, že je patrně jen otázkou času, než jeho jmenovec skončí za mřížemi.

Těch problémů se totiž na bojovníkovu adresu nakupilo více, že bylo prakticky nemožné jim déle beztrestně vzdorovat.Další články