Sleduj nás

S Chimaevem je to špatné, kroutí hlavou Cejudo. Do veltru prý už neshodí

S Chimaevem je to špatné, kroutí hlavou Cejudo. Do veltru prý už neshodí
Henry Cejudo přišel s drsnou předpovědí, podle které jsou Chimaevovy dny ve velterové váze sečteny.

Co „Borz“ před turnajem UFC 279 nesplnil váhový limit, vyšlo najevo, že svou stavbou těla ve velterové divizi vskutku nemá co dělat. Hovořil o tom Dana White, ale hovořili o tom i jiní zápasníci či experti.

Khamzat si postavil hlavu a ví, že je veltr jeho kategorií, kde se už brzy stane šampionem. Aby se jím ale skutečně mohl stát, bude ten limit muset příště bezchybně splnit, což se podle Cejuda rozhodně nestane.

„Když se díváte na Khamzata, vidíte klasickou polotěžkou váhu. To není veltr, to není dokonce ani střední váha, to je prostě polotíha,“ začal hned zostra Cejudo svůj monolog.

„Shodit na hranici veltru vyžaduje velké úsilí, které člověk s Khamzatovou tělesnou stavbou už dlouho mít nebude. Podle mě do té kategorie už nikdy neshodí,“ myslí si.


„Naposledy navážil 81 kg, tedy 4 kila přes. Lékaři vám poví, že pokud se bude takto přemáhat, odnese to jeho zdraví. Khamzat zvracel, měl křeče, kompletně bílou tvář a bílý jazyk. Snažil se jít přes limit. Shazoval, co v podstatě už shodit nešlo,“ vysvětloval.

„Proto vám říkám, že je příběh Chimaeva ve velterové divizi uzavřený. Pokud dbá na své zdraví, už do té kategorie nikdy nepůjde a ani se o to nepokusí,“ uzavřel Cejudo pro Helen Yee.

Další články